Pass

CHP Zonguldak İl Başkanlığı’nın 35. Olağan Genel Kurulu’nda 340 oy alan Ahmet Altun İl Başkanı seçildi. 

GMİS Şemsi Denizer Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen kongre saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ile başladı. Kongrenin divan başkanlığını Kilimli Belediye Başkanı Ali Arslankılıç yaptı. İl Başkanı Ertuğrul Koltuk’un aday olmadığı kongrede Tarık Coşkun, Nuredtin Yolcu ve Ahmet Altun’un listeleri yarıştı. Zaman zaman gerginliklerin yaşandığı kongrenin sonunda seçimlere gidildi. Yapılan seçimde ise Tarık Coşkun 38 oy, Nuredtin Yolcu 125 oy, Ahmet Altun ise 340 oy aldı. Altun, CHP’nin 35. Olağan Genel Kurulu sonrasında yeni il başkanı oldu.

CHP’nin farklı seslere ve fikirlere yer verebilen tek parti olduğunu belirten Altun, “Bütün sınıfların haklarını savunmayı ve toplumun tüm kesimlerini mutlu etmeyi ilke edinmiştir. Mustafa Kemal’in çizdiği bu hedef doğrultusunda, ”devrimcilik, laiklik ve sosyal demokrasi” kırmızıçizgilerimiz olarak kabul görmüştür. Başlangıçtan beri parti olarak ülkemizin çıkarlarını her zaman için önde tutmaya, ne partinin çıkarlarına ne de kişisel çıkarlarımıza meyil etmemeye çalıştık. Türkiye’yi bölgemizde ve dünyada güçlü bir ülke haline dönüştürmek için çabaladık. Ancak son 13 yıldır hükümet programı olarak yürütülen politikalarla Türkiye, gerek komşularıyla gerekse de Avrupa’yla kavgalı konuma sokulmuş, Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh “ ilkesi yerle bir edilmiştir. Sosyal demokrasi adına yapılan yardımlar, eğitim ve sağlık sistemindeki hatalı uygulamalar, iç politika adına yürütülen, kin ve öfkeden beslenen siyasi söylemler sonunda bugün halkın yarısı diğer yarısına düşman kesilmiştir. Tüm bu yıllar içerisinde kömürün bulunmasından beri Karadeniz’in incisi olan Zonguldak, bir zamanlar göç alırken şu an göç vermekte ve adeta balıkçı kasabasına dönüştürülmek istenmektedir. Bu politikalar devam ettiği sürece Türkiye Taş Kömürleri ve Redevans İşletmeciliği iflas edecektir. Ezcümle, gerek Türkiye olarak gerekse Zonguldak olarak oldukça zor zamanlardan geçmekte, ağır bir sınav vermekteyiz. Bu şartlar altında sizlerle aynı sorunları yaşayan bir yurttaş, bir Zonguldaklı olarak, bir CHP’li olarak “yeniliği, değişimi, gelişimi” ilke edinmiş bir aydın olarak, ülkemin ve Zonguldak’ın içinde bulunduğu bu zor dönemlerden çıkmasına katkı sunmak için adayım. Demokrasinin gereği olarak farklı seslere ve fikirlere yer verebilen tek parti Cumhuriyet Halk Partisidir. Zaman zaman bu durum kırgınlıklara neden olabilmektedir; ancak Gün, birlik günüdür. Gün, el ele verme ve Zonguldak’ı yeniden CHP’nin kalesi haline dönüştürme günüdür.”

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1320
28.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın