Pass

Türk Eğitim-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği, Mehmet Akif ERSOY’un ölümünün yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

İlçe Temsilciliği mesajında; “Büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un ebediyete intikal edişinin üzerinden 79 yıl geçti. İstiklal Marşını ve daha birçok nadide eseri Türk Milletine kazandıran usta şair, bu ülkenin her ferdi için ayrı bir önem taşımaktadır.

Türk Milletine cesaret vermek, cephedeki askerlerimizin moral ve motivasyonunu yükseltmek için İstiklal Marşımızı kaleme alan bağımsızlık idolü Mehmet Akif ERSOY; vatan, millet, bayrak sevgisini, imanını, mücadeleci ruhunu, gönlünü mısralara dökmüştür.

Hürriyet aşığı olan, bağımsızlığın kutsallığına inanan, Türk Milletinin esaret zincirlerini kırmasını her şeyden çok isteyen Mehmet Akif Ersoy; İstiklal Marşımızın her mısrasını özenle, ilmek ilmek işlemiştir. Bizler O’nun kaleme aldığı İstiklal Marşımızı her platformda göğsümüz kabararak okuyoruz, her okuduğumuzda da gururlanıyoruz.

Ersoy’un milli mücadeleye katkısı çok büyüktür. Büyük şair Mehmet Akif Ersoy’un Türk Edebiyatına kattığı çok sayıda eser de, bugün başucu kitabımız olmuştur.  O’nun değerlerinin, fikirlerinin izinden yürüyen bizler, bugün büyük şaire çok şey borçluyuz. 

Türk Eğitim-Sen olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vazgeçilmezlerinden biri olan İstiklal Marşımızın ölümsüz şairi Mehmet Akif Ersoy’u saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.”

Haber: EKSPRES

 

 


Haber Okunma Sayısı : 1518
27.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın