Pass

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Çaycuma Gençlik Merkezi’nin organize ettiği “Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü” Pazar günü gerçekleşecek.

Türkiye’nin dört bir yanından binlerce genç, Sarıkamış Harekâtı sırasında şehit düşen Mehmetçikleri 100’uncu yılında anmak için 3 Ocak 2015 Pazar günü bulundukları il ve ilçelerde bir araya gelecek. ‘Sarıkamış Şehitlerini Anma Yürüyüşü ’ne katılacak olan gençler, Sarıkamış’ta şehit düşen binlerce vatan evladına olan görev ve sorumluluğumuzu ülkemize bir kez daha hatırlatacak.

22 Aralık 1914 - 15 Ocak 1915 tarihleri arasında Enver Paşa komutasındaki birlikler, Sarıkamış’taki Allah’u Ekber Dağları’nda Rus kuvvetlerini püskürtmek isterken kara kışa yenik düştü. İslam âleminin ümidi, olduklarının bilinciyle cepheye giden, tarihe her daim kahramanlıklarıyla nam salmış Türk askeri için şehitlik mertebesinden başka varacak yer yoktu. 81 İlde Sarıkamış Ruhu Yaşatılacak.

Sarıkamış'taki yürüyüş programıyla aynı gün ve aynı saatte 81 ilimizde yürüyüş etkinlikleri düzenlenecek. ‘Sarıkamış Ruhu’nun ülke genelinde canlılığını sürdürmesi ve manevi ikliminin toplumun tüm bireyleri tarafından hissedilmesi için düzenlenecek olan yürüyüş 3 Ocak Pazar günü 81 İlde aynı anda gerçekleşecek. Yürüyüş Çaycuma Atatürk Heykeli önünden saat 9.30’da başlayacaktır. Yapılacak olan yürüyüşe tüm gençlerin ve Çaycuma halkının katılması bekleniyor. 

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 2804
25.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın