Pass

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı öncülüğünde Çaycuma mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde İŞKUR Zonguldak İl Müdürlüğü ve Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile Çaycuma Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde uzmanlaşmış meslek edindirme projesi(UMEM) kapsamında ihtiyaç ve talebe göre meslek edindirme kursları düzenlenmesi konusunda Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda toplantı düzenlendi.

Toplantıya, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Saltukova Belediye Başkanı Zerrin Güneş, İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, Zonguldak Valiliği Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, Zonguldak İş ve Meslek Danışmanı Sevim Önce, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, Emekliler Derneği Çaycuma Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan, Ziraat Odası Başkanı Rıza Çapkın, Organize Sanayi Bölgesi Müdürü özgür Okur, Zonguldak Havaalanı Müdürü Hasan Özşahin, CHP İlçe Başkanı Tuncay Akyol, MHP İlçe Başkanı Ersin Akyüz, Ak Parti İlçe Başkan Vekili İlhan Gedik, Halk Eğitim Müdürü Oktay Aksoy, Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ali Gücük, Çaycuma Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Abdullah Abasız ve iş adamları katıldı.

Toplantıyı organize eden, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rıfat Sarsık, Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir’in ortaklaşa yapmış oldukları açıklamada, “İlçemizde çeşitli sebeplerle meslek sahibi olamamış işsizlere, hem meslek sahibi yapmak, hem işe yerleştirmek için çeşitli mesleklerde meslek edindirme ve işe yerleştirme adı ile bir proje hayata geçirilecektir. Yapılacak duyuru çerçevesinde İŞKUR il müdürlüğü üzerinden Çaycuma Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ile Çaycuma Milli Eğitim Merkezi Müdürlüğü koordinesinde, Çaycuma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde meslek edindirme kursları açılacaktır. Kurs kapsamında açılacak meslekler ihtiyaca göre belirlenecek ve öncelikle gaz altı kaynakçılığı, CNC operatörlüğü, endüstriyel bakım onarımcı, pres operatörü, plastik enjeksiyon operatörü, metal kalıpçılık gibi mesleklere ait olacaktır. Önümüzdeki günlerde başvuru yeri şekli diğer bilgilere ait duyuru yapılacaktır” diye konuştular.

İŞKUR İl Müdürü Gönül Demirsu, genel müdürlük olarak kurumsal kapasite ve hizmet çeşitliliğimizi sürekli geliştirerek, gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda da tanınırlığımızı artırarak, 3 yıl süreyle Dünya Komu İstihdam Kurumları Birliği Başkanlığına seçilmiş bulunuyoruz. İş piyasasının en önemli aktörlerinden olan işverenlerimiz kurumumuz hizmetlerin odak noktasında yer almaktadır. İşverenlerimizin ihtiyaç duyduğu nitelikle iş gücünü yetiştirmeyi, temin etmeyi ve işverenleri sunmayı görev olarak benimseyerek bu kapsamda çeşitli hizmetler geliştirmekte ve uygulamaktayız. Bu hizmetler arasında en önem verdiğim programlardan biri olan iş başı eğitim programı sayesinde işverenlerimiz işe almayı, istedikleri kişiyi hiçbir maliyete katlanmadan kendilerini yetiştirme, iş arayanlarımızda işi iş başında öğrenip, mesleki deneyim ve tecrübe kazanma imkânına sahip olmamaktadır. Yine, iş gücü piyasasına nitelikli iş gücü hazırlamak, iş ve meslek danışmalığı aracılığı ile işveren danışmalığı yapmak, işe yerleştirmede aracılık yapmak, ödeme güçlüğü çektiğiniz dönemlerde destek olmakta, işverenimize sunulan hizmetlerimiz arasında yer almaktadır” dedi. İş ve Meslek Danışmanı Sevim Önce, konuyla ilgili detayları bilgileri verirken, İŞKUR Müdürü Gönül Demirsu ve Zonguldak Valiliği Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, iş adamlarının sorularını cevapladı. Toplantıya katılımın yüksek olmasından dolayı teşekkür eden Esnaf Odası Başkanı Hayri Kandemir, daha etkili ve verimli toplantılar yapacaklarını söyleyerek, “İşverenimizin, cezai işleme mahsus kalmadan nitelikli eleman bulmada üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Haber: ESKPRES


Haber Okunma Sayısı : 1847
22.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın