Pass

Zonguldak Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi koordinesinde “Sanayicilere Yönelik Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Sağladığı Destekler” konulu bilgilendirme ve eğitim toplantısı Zonguldak Valisi Ali Kaban’nın katılımlarıyla, Bakacakkadı Filyos Ekopark Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Programda Çaycuma Kaymakamı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serkan Keçeli ve Kozlu Kaymakamı Vali Yrd. Vekili ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karakaya açılış konuşmalarında, sanayicilerin ülke ekonomisine olan katkıları, sanayinin önemi ve Zonguldak Çaycuma Organize Sanayi Bölgesinde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi.

OKUR; “ÇAYCUMA OSB İKİ YILDA HIZLA BÜYÜDÜ”

Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Özgür Okur tarafından yapılan sunumda Organize Sanayi Bölgelerinin kuruluşu, avantajları, sağlanan destek ve avantajlar, görev ve yetkilerine değindikten sonra Zonguldak Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi’nin genel durumu hakkında bilgi aktardı. Organize Sanayi Bölgesi’nin son iki yılda çok hızlı bir büyüme kaydettiğini, 65 adet sanayi parselin 58 âdetinin sanayicilere tahsis edildiğini 7 adet boş parselin kaldığı, 6 fabrika inşaatının devam ettiği, 37 adet fabrikanın faal durumda olduğu 2013 yılı başı itibari ile %49 olan doluluk oranının %73’e yükseldiği ve istihdam sayısının 2080 kişiden 2775 kişiye yükseldiği anlatıldı.

Ayrıca Organize Sanayi Bölgesi devam eden ağaçlandırma çalışmalarında yıl sonuna kadar 10000 adet fidanın dikileceği, 2018 yılına kadar elektrik altyapısının tamamını yer altına alınacağı, OSB yönetim Kurulu binası inşaatının Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 2015-2018 yılları yatırım programına alındığı, projelerin onay alınmak üzere Bakanlığa sunulduğu, OSB ile Perşembe Karayolu arasında kalan derenin kanal içine alınması dere üzerine yapılacak menfez ile OSB giriş kapısının yeniden düzenleneceği bilgisi verildi.

Bilgilendirme toplantısının devamında Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu, KOSGEB Zonguldak İl Müdürü Bahadır Gevher ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İbrahim Kuzu sanayicilere yönelik sağlanan teşvikler ve destekler hakkında bilgilendirme yaptılar.

VALİ KABAN SORUNLARI DİNLEDİ

Zonguldak Valisi Ali Kaban yaptıkları değerlendirme konuşmasında, Zonguldak’ta yer alan Organize Sanayi Bölgelerinin hızla gelişmesi için gereken her çalışmanın yapıldığını ve bu çabaların sonucunda hem doluluk oranında hem de istihdamda çok önemli artışlar sağlandığını ifade etti. Kamu kurumlarının sanayicilere yönelik teşvik ve desteklemelerinden firmaların daha etkin olarak faydalanması için Ticaret Sanayi Odası, OSB Yönetimi ve ilgili kurumların işbirliği içerisinde çözüm odaklı bir çalışma yapılması talimatını veren Vali Kaban, sanayici ve katılımcılarla birlikte sohbet ederek, istişarelerde bulunarak sorunlarını dinledi. 

Kamu kurum ve kuruluşlarının firma teknik personeline öğleden sonraki detay eğitimleri devam ederken Zonguldak Valisi Sayın Ali Kaban, sanayiciler, OSB Müteşebbis Heyet Üyeleri ile birlikte Organize Sanayi Bölgesinde oluşturulan hatıra ormanında ağaç dikme etkinliğine katıldılar.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 1663
17.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın