Pass

Çaycuma Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu tarafından İşaret Dili Kursu açıldı.

Cuma ve Cumartesi günleri saat 17.30’da İşitme Engelliler öğretmeni Kıymet İnanır tarafından verilmeye başlandı. İşaret Dili Kursuna yoğun talebin olması nedeniyle hafta içi Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri de saat 17.00’de İşitme Engelliler öğretmeni Semra Aktaş tarafından ders verilecek.

İşaret dili kursunda kursiyerler, İşaret dili ve çevre ile ilgili uygulamalar yapmak, Okul ve eğitim işaretlerini uygulamak, Gıda ve giyim işaretlerini uygulamak, TİD dilbilgisi kavramları uygulamaları yapmak, Duygular ve eşyaların işaretlerini uygulamak, Zaman dilimleri uygulamaları yapmak, Trafik ve canlıların işaretlerini uygulamak, Meslekler ve ilgili makine işaretlerini uygulamak, Spor ve coğrafi terimlerin işaretlerini uygulamak, Karşılıklı konuşma çalışmaları yapmak konularında toplan 120 saat ders alacaklardır.

“Uluslararası Engelliler Derneği Genel Başkanı İsmet Türker,  Türkiye’de 8,5 milyona yakın insanın engelli olduğunu ve bunların yaklaşık 2,3 milyonun işitme engelli olduğunu, İşitme engelli vatandaşların sosyal hayatta pek çok sorunla karşı karşıya kaldığını, hastanede, alışverişte istediklerini anlatmakta zorlandığı,  Türkiye’nin Avrupa Birliği uyum yasaları çerçevesinde 2 yıl içerisinde tüm kamu kurum ve kuruluşlarında işaret dili tercümanı olması zorunluluğu bulunduğunu söylemiştir.”

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 2075
12.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın