Pass

Gönüllüler Günü nedeniyle Çaycuma’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları vatandaşlarla buluştu.

Çaycuma TEMA Temsilciliği, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Ayten-Maksut Çavdar Öğrenim Birimi, Kızılay Çaycuma Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi, Çaycuma Belediyesi, Çaycuma Kent Konseyi, Çaycuma Yardımseverler Derneği, Türk Anneler Derneği Çaycuma Şubesi Cumhuriyet Meydanında stant açarak faaliyetleri hakkında vatandaşları bilgilendirip broşür dağıttı.

Stantları, Kaymakam Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Belediye Başkan Vekili Cengiz Gökçe ve İlçe Emniyet Müdürü Ömer Seyfi Paça’da ziyaret ederek derneklerde çalışan gönüllüleri tebrik ettiler.  

Dernekler adına konuşan ADD Çaycuma Şube Başkanı Şeref Köktürk şunları söyledi; “Gönüllüler Günü çerçevesinde Çaycuma’da bulunan kamu derneklerimiz vakıflarımız ve Çaycuma Kent Konseyimiz ile birlikte ‘Bir renkte sen ver gönüllü ol’ kapsamında dernekler ile bir araya geldik. Çaycuma’da bir farkındalık yaratmaya çalıştık. Vatandaşlarımıza derneklere üye olmanın ne kadar önemli olduğunu onlara anlatmaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz Avrupa’da her vatandaş en az on tane derneğe üye fakat Türkiye’de hiç üye olmayan vatandaşlarımız bile var. Biz bu konuda vatandaşımızı halkımızı derneklerimize üye olmaya davet ediyoruz. Bu kapsamda derneklerimizi halkımızla bir araya getirdik. Şuan Belediye ile birlikte 8 kuruluşumuz burada. İnşallah Türkiye’de de diğer ülkelerde olduğu gibi vatandaşlarımız en azından beş altı derneğe üye olurlar. Çünkü birlikten güçlük doğar. Fırtınalar rüzgârlar, geldiği zaman birbirimize tutunursak ayakta kalırız hepimiz. Onun için derneklere üye olmamamızda fayda var”. Kaymakam Keçeli ise toplum yararına çalışan tüm gönüllüleri tebrik ederek; “Sivil toplum kuruluşlarımızın hepsi bizler için çok değerli, bazıları bunu görev olarak yaparak karşılığını alıyor iken sizler karşılığını almadan kendi zamanınızdan, kendi emeğinizden ve kendi ailenizden fedakârlık yaparak her biriniz kendi alanınızda çok güzel çalışmalar yürütüyorsunuz. O yüzden benim gözümde en değerli kuruluşlar sizlersiniz. Karşılık almadan karşılıksız yapılan ender şeyler birisidir kuruluşlarımızın yapmış olduğu çalışmalar. Bu vesile ile sizlerin şahsında, kurumlara, derneklere tek tek teşekkür ediyorum. Sizlerin çalışmaları ile Çaycuma’sız ve ülkemiz çok güzel bir hale gelecek. Ben her zaman şunu savunurum, devlet kuruluşlarının, gönüllü kuruluşlarla desteklenmesi gerektiğini, vatandaşa ulaşım anlamında gönüllüğün çok çok önemli bir kuruma sahip olduğunu savunuyorum. Devlet kurumlarının da işini kolaylaştıran bizlere en büyük desteği olan kuruluşlar sizlersiniz. Çaycuma’da gönüllüler günü ilk defa kutlanıyor. İnşallah gelecek yıllarda daha geniş katılımla daha güzel havalarda çok güzel etkinlikler yapmayı ümit ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Gönüllüler Gününüz kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ayten- Maksut Çavdar Öğrenim Birimi de ‘Gönüllüysen Renk Ver’ çalışması adı altında vatandaşlara boyama yaptırdı.

Haber: EKSPRES

 


Haber Okunma Sayısı : 2021
11.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın