Pass

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, CHP Çaycuma İlçe Örgütü’nü ziyaret ederek hafta sonu gerçekleştirilen kongre ile İlçe Başkanı seçilen  Akyol ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Ziyaretinden dolayı Turpçu’ya teşekkür eden Cumhuriyet Halk Partisi İlçe başkanı Tuncay Akyol; “Cumartesi gerçekleştirdiğimiz 10. Olağan Kongremizden sonra görev bölümünü de yaptık. Bundan sonra partimizin ilerlemesi için emin adımlarla çalışma yapacağımıza emin olmanızı istiyorum”dedi.

Milletvekili Şerafettin Turpçu; “ Huzurunuzda ilçe yönetimini tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Parti örgütlenmeleri ile eksiklerimizi iki dönem gördük. Bu eksiklerimizi il ve ilçe bazında ele alıp giderilmesini sağlayacağız. Eğitim eksikliği başta olmak üzere üyelerimizin yeniden ele alınması gerekiyor. Çok sayıda üyemizden seçim döneminde faydalanamadık. Parti içi seçimlerinde birbirimizi çiğniyoruz. Yerel ve genel seçimlerde bunu yapamıyoruz. Bunun en son örneği delege seçimleridir. Parti yönetimine geldikten sonra iktidar olmak ile ilgili mücadelemizde adaylarımızın arkasında durmamız lazım. Bu yönüyle bakarsak iyi bir sınav veremediğimizi düşünüyorum. İl yönetimde bu konuyu ele alacağız. İlçe başkanımız Akyol ilk defa böyle bir göreve seçildi. Köy ev ilçe yönetimdeki örgütlenmeleri ele alarak bulunduğumuz konumu daha yukarı taşıyacağına yürekten inanıyorum”.

Türkiye gündemi ile ilgili de bir şeyler söylemek istiyorum.  Başbakanımızın bir takım vaatleri oldu. Bunların çoğu CHP’nin seçim beyannamesinde bahsettiğimiz ekonomik vaatlerdi. Hükümet bu noktaya gelmişse CHP’nin katkısı var demektir. Asgari ücret bin 300 lira olmak zorunda ise bunda Genel Başkan ve partimizin rolü vardır. CHP zorlama ile bunları iyileştiriyor. Bu yönüyle partimizin hakkını ortaya koyuyorum. Zonguldak ile ilgili Fiyos vadisi başta olmak üzere hükümetin bir açıklaması oldu. Bunları uzman arkadaşlara inceletiyoruz. Konu ile ilgili kamuoyuna derli toplu bir açıklama yapacağız.

AKP iktidar oldu diye Zonguldak’ın sorunları bitmedi, gündemde duruyor. Hükümetin açıklamalarını takip ediyoruz. Vaatlerinin takipçisiyiz. Çözümler ile ilgili muhalefetlik görevimizi yerine getireceğiz.  Dış politikada da çok canlı bir ortam yok. Rus uçağının düşürülmesi ile Suriye’deki pozisyonlar değişti. Orta doğu bataklığına askerlerimiz gidiyor. Buradaki problemler ülkemizi içine alacak şekilde seyrediyor. Orada Türkmen soydaşlarımız var. Değişik mezheplere bölünmüş durumdalar. Atatürk’ün bunları mezheplerin dışında tutması, ülkemizi bir şekilde kurması bizler için değerinin ne kadar büyük olduğunu ortaya çıkarıyor.

Biz Atatürk’ün takip ettiği ‘Yurt da Sulh, Cihanda Sulh’ politikasından vazgeçmememiz lazım. Tekrar Atatürk’ün dış politikalarına yönelmemiz lazım. 2012 yılında Genel Başkanımızın yazdığı mektup da bunların hepsi var. Genel Başkanımız bunları 3 yıl önceden gören birisi ”dedi.

Haber: EKSPRES


Haber Okunma Sayısı : 2166
11.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın