Pass

Zonguldak’ta 9 yaşındaki Sahra Eser, yıkılmak üzere olan ve içindekilerin tahliye edildiği evin bahçesinde bulunan yıkık kömürlüğün altında mahsur kalan 3 yavru köpeği kurtardı. 

Edinilen bilgiye göre olay, İncivez Mahallesi Çaybaşı Sokak'ta meydana geldi. İddiaya göre, 57 yaşındaki Orhan Türkyılmaz’ın evi, yanına yapılan yeni apartmanın temel açma çalışmaları sırasında zarar gördü. Evin yanında bulunan 5 metre yükseklikteki istinat duvarının bir bölümünün yıkılması sebebiyle Türkyılmaz’ın evi, yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Meydana gelen sarsıntı sebebiyle evin bahçesinde bulunan kömürlük de çöktü. Kömürlükte bulunan 4 köpekten anne köpek çökme sırasında kendisini kurtarmayı başardı. Ancak 3 yavrusu çöken kömürlüğün altında mahsur kaldı. Olay sonrası bölgeye gelen AFAD ekipleri evde incelemelerde bulunarak, Türkyılmaz’ı evde yıkılma tehlikesi olması sebebiyle tahliye etti.

MİNİK KIZ KÖPEKLERİN KÖMÜRLÜK ALTINDA KALDIĞINI DUYUNCA KURTARMAK İÇİN SEFERBER OLDU
Mahallede ikamet eden 9 yaşındaki Sahra Eser isimli kız çocuğu ise yavru köpeklerin çöken kömürlüğün altında kaldığını duyunca onları kurtarmak için yıkılma tehlikesi olan evin bahçesine girdi. Kömürlüğün sac çatısının altında kalan sokak köpeklerinin 3’ünü de tek tek çıkaran minik kızı köpeklerin annesi de heyecanla izledi. Küçük kız köpekleri mahsur kaldığı yerden çıkardıktan sonra bir süre sevip anne köpeğe verdi.

EV SAHİBİ İSYAN ETTİ
Evinin yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı için isyan eden Orhan Türkyılmaz, uzun süredir tehlikenin farkında olduğunu ve bu sebeple birçok yere şikayette bulunduğunu söyledi. 82 yaşındaki annesini evdeki tehlikeyi fark ettiği için akrabalarına gönderdiğini söyleyen Türkyılmaz, evde yalnız yaşadığını ve şimdi de evsiz kaldığını ifade ederek, “Kepçeyle duvarı devrilmesin diye tutuyorlar. Arkadan mikser geldi beton döktü. Evin altı oyuldu, duvarlar çatladı” dedi.

Haber: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1570
09.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın