Pass

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Rifat Sarsık 15 Haziran’dan itibaren uygulanmakta olan Kare Kodlu Çek Sistemi’nin önemine dikkat çekerek “Sistem sayesinde çekin güvenilirliği hakkında kısa zamanda fikir sahibi olmanın yanı sıra yapılan kimlik teyidi ile çek sahtekârlığı riskinin azaltılması anlamında da yeni bir adım atılmaktadır.” dedi.

Kare Kodlu Çek Sistemi’nin, çeki elinde bulunduran kişinin çek yaprağı üzerinde yer alan kare kodu, akıllı cihazlar ile okutarak keşidecinin özet çek raporunu alabildiği Findeks platformundan sunulacak bir Kredi Kayıt Bürosu hizmeti olduğunu belirten Rifat Sarsık şunları söyledi: “Çekin firmalarımızın vadeli finansman kaynağı olarak önemini hepimiz biliyoruz.  Kare kodlu Çek Sistemi; Karşılıksız çekte hapis cezasının kaldırılmasının ardından Kredi Kayıt Bürosu ile TOBB ve Türkiye Bankalar Birliği’nin çalışmalarıyla çek ile ilgili sistemin daha hızlı, güvenilir ve etkin bir hale getirilmesi için kurulmuş bir sistemdir.  Sistem sayesinde çekin güvenilirliği hakkında kısa zamanda fikir sahibi olmanın yanı sıra yapılan kimlik teyidi ile çek sahtekârlığı riskinin azaltılması anlamında da yeni bir adım atılmaktadır. Üyelerimizin çalıştıkları bankalardan kare kodlu çek talep etmeleri, yaptıkları ticarette de müşterilerinden kare kodlu çek talep etmesi ile sistemin yaygınlaşmasını sağlayarak daha güvenli bir ticaret ortamına kavuşmuş olacağız”. 

 


Haber Okunma Sayısı : 1087
03.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın