Pass

BEÜ tarafından 3 Aralık Dünya Engeller günü nedeniyle etkinlik konferans düzenlendi. 

BEÜ tarafından 3 Aralık Dünya Engeller günü nedeniyle Prof. Dr. Arif Amirov konferans salonunda etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe BEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Altın, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Zonguldak Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Hakkari Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İslam Musayev, “Engellilerin Sorunları Toplumsal Ön yargı ve Ayrımcılık” hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Musayev, Engellerin sorunları dediğiniz zaman sadece toplumsal ön yargı ve ayrımcılık değil, engellerin eğitim sorunu ekonomik sorunu, istihdam sorunu gibi sorunlardan bahsedebiliriz. Bütün bu sorunların temelinde sadece toplumsal ön yargı ve ayrımcılık konusu yatmaktadır. Günümüzde engelliler Türkiye’de ve Dünya’da azımsanmayacak bir nüfusu oluşturmaktadır. Türkiye genelinde Türkiye nüfusuna oranla 8 buçuk milyon yani yüzde 12 bir oranla oluşturmaktadır. 2010 yılı dünya tahminlerine göre 1 Milyardan fazla insanın çeşitli engelle karşılaştığını söyleyebilirim. Bu da dünya nüfusunda yüzde 15’lik bölümü oluşturmaktadır” dedi.


Haber Okunma Sayısı : 1222
03.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın