Pass

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören 3 aylık Yağız bebek, tedavilere cevap verdi ve iyileşmeyi bekliyor.

Çaycuma’da 4 Ağustos günü dünyaya gelen Güven Yağız Bayram, doğuştan kısa bağırsak sendromu hastası. Doğumundan birkaç gün sonra evde fenalaşan Güven Yağız bebeği, annesi Mehtap Bayram hastaneye götürdü. İlk tetkikleri Çaycuma Devlet Hastanesi’nde yapılan Güven Yağız bebek, burada teşhisinin konulmasının ardından ambulans ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi. 

SEZARYENLE DOĞDU 5 GÜN SONRA RAHATSIZLANDI
10 Ağustos tarihinden beri eşi ve büyük kızından ayrı olarak 3 aylık oğlu Güven Yağız ile birlikte Kocaeli’de olan anne Mehtap Bayram, oğlunun tedavisi için her şeyi göze aldıklarını söyledi. Doktorların da kendileri ile yakından ilgilendiklerini söyleyen anne Mehtap Bayram, “Ağustos’un 4’ünde çok sağlıklı bir doğum yaptım. Sezaryen ile dünyaya geldi. Eve götürdükten 5 gün sonra rahatsızlandı, ağladı, emmemeye başladı ve sarılık ortaya çıktı. O dönemde biz köyde yaşadığımız için hemen topuk kanı aldırmaya sağlık ocağına götürdüm. Orada topuk kanı aldıktan sonra bizi hemen hastaneye gönderdiler” dedi.

"HASTANEDEN BİR DAHA ÇIKAMADIK"
Hastaneye kaldırıldıktan sonra Güven Yağız bebeğin hemen Kocaeli’ye sevk edildiğini anlatan anne Mehtap Bayram, “Hastaneye gittikten sonra doktor bey hemen muayene etti ve enfeksiyon çıktı. Enfeksiyon çıktıktan sonra hemen yeni doğan yoğun bakıma yatırıldı. Oradaki doktorların bana verdiği bilgiye göre kanında menenjit ve sepsis şüphesiyle yüksek derecede enfeksiyon olduğunu ve oraya geldikten sonra büyük abdestini yapamadığını söylediler. Ondan sonra lavman falan yapmışlar ama ona rağmen yapmamış. Bizi ambulans ile 10 Ağustos’ta buraya sevk ettiler. O tarihten beri burada yatıyoruz” dedi.

AMELİYATLARDAN DOLAYI KARNI 1 AY AÇIK KALDI
Oğlu Güven Yağız’ın tedavi sürecinden de bahseden Bayram, “Üst üste ameliyatlar geçirdiği için karnındaki dikişler hemen tutmadı. Bu yüzden karnı yaklaşık 1 ay kadar açık kaldı. Bağırsakları dışarıdaydı tabi. O dönemde kolonoskopi torbası takıldı. Tabi o arada yeni doğan yoğun bakımdan çıkartarak bizi buraya cerrahi servisine yatırdılar. Burada yaklaşık 15 gün kadar yoğun bakımda kaldı ve odaya geçirdiler. Şimdi kısa bağırsak sendromu var. Dördüncü kez ameliyat oldu. Karnı açıktı, kapatıldı. Popoya verildi. Popodan yapıyor ama fazla yaptığı için, ishal gibi yaptığı için beslenemiyor. Tahminimce nakil gerekiyor. Antalya Akdeniz Üniversitesi’ne gitmemiz gerekiyor. Antalya’daki tedavi tahminimce nakil olacak. Sanırım yapay bağırsak yapacaklar ama henüz oradaki doktorlarla görüşmediğimiz için şu anda bir şey diyemiyoruz” ifadelerini kullandı.


Haber Okunma Sayısı : 1355
02.12.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın