Pass

Sigara, alkol ve uyuşturucu tuzaklarıyla karşı karşıya kalan genç nesillerimize duyarlı yüreklerden el uzatılmaya devam ediliyor. Gece gündüz demeden gençlerimizin yanında olmaya ve onları her türlü tuzaklardan korumaya çalışan Anadolu Gençlik Derneği gençler için muhteşem bir yarışma düzenliyor. Bu yarışmada gençlere örnek insan Hazreti Muhammet (sav)’in hayatı konu ediliyor ve sevgili Peygamberimizin tanıtılması amaçlanıyor.

 

AGD Çaycuma İlçe Başkanı Özduran’dan Gençlere Çağrı

Anadolu Gençlik Derneği Çaycuma ilçe temsilcisi Selami Özduran, gençleri bu güzel yarışmaya katılmaya davet etti. Kaybedenin olmayacağı bilgi yarışmasında sorumlu tutulacak Siyer-i Nebi kitabının AGD ve Diyanet-Sen ilçe temsilciliğinden temin edilebileceğini belirten Özduran yarışmadaki amaçlarının sevgili Peygamberimizi gençlerimize tanıtmak olduğunu belirtti. Selami Özduran, : ” Ümmeti olmakla şeref duyduğumuz Hazreti Muhammet (s.a.v) Efendimizi tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz bu yarışmaya herkesten destek bekliyoruz. Lütfen çeşitli iletişim kanallarından gençlerimizi bu yarışmadan haberdar edelim. Yarışmamız Çaycuma ve bütün gençliğimize hayırlı olsun. Haydi, gençler bu fırsat kaçmaz” dedi.

Diyanet-Sen’den Siyer-i Nebi Yarışmasına Katılacak Öğrencilere Destek

Diyanet-Sen Çaycuma ilçe başkanı Kenan Tunç da Çaycumalı bütün gençlere çağrıda bulunarak bu fırsatı değerlendirmelerini önerdi. Tunç, özellikle genç yaşta öğrenilen bilgilerin kalıcı olduğunu, bu yarışmada konu olarak Allah’ın sevgili Resulü’nün seçilmesinin çok isabetli ve çok güzel bir karar olduğunu belirtti. Diyanet-Sen Çaycuma ilçe başkanı Kenan Tunç, bu yarışmaya katılan bütün gençlere sendika olarak çeşitli hediyeler vereceklerini söyledi. Tunç, böyle güzel bir etkinlik düzenleyen Anadolu Gençlik Derneğine teşekkür ederek, yarışmaya katılacak olan öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Başvuru Koşulları
Siyer-i Nebi Yarışmasına sadece örgün eğitim ve açıktan eğitim gören üst yaş sınırı 19 olan, her sınıftaki Lise Öğrencisi erkek ve bayanlar katılabilir.

Başvuru İşlemleri

Siyer-i Nebi Yarışmasına girmek isteyen öğrenciler Kayıt Tarihleri arasında www.efendimizinizinde.com adresine girerek başvurularını yapabilirler.

Öğrenciler başvurularını, Kayıt Tarihinin son günü 1 Aralık saat 23.59’a kadar yapabileceklerdir.

Başvurular sadece elektronik ortamdan yapabileceklerdir.

Elektronik ortamda başvuru yapıldıktan sonra ekleme / değişiklik / düzeltme yapılamaz. Bundan dolayı yaşanabilecek her türlü sıkıntıda Genel Merkez ile irtibata geçilmelidir.

Başvuru Formu

İnternet üzerinden Başvuru Formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması adayın sorumluluğundadır. Kimlikle ilgili bilgi alanlarına, adayın nüfus cüzdanında yer alan bilgiler değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan yazılacaktır. Siyer-i Nebi Başvuru Formundaki bilgilerin gerçeğe uygun olmasından öğrenci sorumludur. Başvuru formu yanlış dolduran öğrenciler Genel Merkez ile irtibata geçerek ekleme / düzeltme / değişiklik işlemlerini Kayıt Tarihleri arasında yapmalıdırlar. Kayıt tarihleri dışında ekleme / düzeltme / değişiklik işlemleri yapılmayacaktır. Aksi takdirde eksik veya yanlış bilgilerden öğrencilerin yararına doğacak sonuçlar geçersiz sayılır, zararına olacak sonuçlar düzeltilmez. Adayın, yazdığı bilgilerdeki eksiklik ve yanlışlardan doğacak sonuçlarla ilgili itirazları dikkate alınmaz. Yanlış bilgi verildiğinin tespiti hâlinde, adayların sınav sonuçlarına ilişkin bütün hakları geçersiz sayılır. 

Genel Bilgiler

Siyer-i Nebi Yarışması başvuruları sadece www.efendimizinizinde.com adresinden yapılacaktır.

Siyer-i Nebi Yarışma soruları İbrahim CÜCÜK beyin Peygamberimiz(SAS) isimli kitabından hazırlanacaktır.

Siyer-i Nebi Yarışması 90 Soru ve 120 dakika olacaktır.

Siyer-i Nebi yarışmasına internet üzerinden başvurular yapıldıktan sonra öğrenciler AGD Şube Temsilciliklerine gelerek kitapları 3 TL karşılığında alabileceklerdir.

Siyer-i Nebi Yarışması Sınav Giriş Belgelerini bulunduğunuz ilin Anadolu Gençlik Derneği Şubesinden, sınavdan 1 hafta önce verilecektir.

Yarışma “Erkekler” ve “Bayanlar”  olarak ayrı ayrı sınıflarda tertip edilecektir.

Siyer-i Nebi Sınavının yapılacağı sınıflar 20 kişilik olacak şekilde ayarlanmıştır.

Başvuru yapan öğrenciler beyan ettikleri bütün bilgilerin doğruluğundan sorumludurlar. Bir öğrencinin beyanının gerçeğe uymadığı tespit edildiği takdirde bu aday, aradan geçen süreye bakılmaksızın bu sınavdan elde ettiği tüm haklarını kaybedecektir. Sınava girme hakkı olmadığı hâlde sınava girip yüksek puan almak, ödül alma hakkını doğurmaz.

Siyer-i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilerin puanları eşit olması durumunda, sıralamada ay/gün/ yıl olarak yaşı küçük olan yarışmacının puanı dikkate alınacaktır.

Öğrenciler 31 Aralık 2015 tarihinde www.efendimizinizinde.com adresinden Sonuç Açıklama Sistemine girerek TC Kimlik Numaraları ile Sınav Sonuçlarını öğrenebileceklerdir.

 

 


Haber Okunma Sayısı : 1686
30.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın