Pass

Çaycuma’da sıklıkla göz rahatsızlığı nedeniyle doktorlara giden Fikret Özalp'in beynindeki tümör, göz doktoru Yücel Cengiz’in yönlendirmesiyle ortaya çıktı.

Emekli diş teknisyeni olan Fikret Özalp’in sıklıkla göz rahatsızlığı için gittiği doktoru, beyninde tümör olabileceğinden şüphelendi. Doktor Cengiz’in yönlendirmesiyle beyin cerrahi bölümüne giden Fikret Özalp'in beyninde tümör tespit edildi. İki gözündeki görme kaybı nedeniyle yaklaşık 10 tane göz doktoruna gittiğini söyleyen Özalp, Çaycuma Devlet Hastanesi'nde görevli Göz Doktoru Yücel Cengiz’in başka bir hastalıktan şüphelenerek kendisini beyin cerrahi bölümüne yönlendirdiğini ifade etti.

Özalp, yaptığı açıklamada, “Bir sabah kalktığımda iki gözümün görmediğini fark ettim. Sürekli doktor, doktor dolaştım. Hepsi gözlük verdi. Kimse hastalığımı anlamadı. En son Çaycuma Devlet Hastanesi’ndeki göz doktorumuz gözümle ilgili bir sıkıntı olmadığını, gözümün arka tarafında bir kitle olabileceğini söyleyerek, beni beyin cerrahına yönlendirdi. Ankara’da yapılan tetkikler neticesinde beynimde tümör olduğu tespit edildi. Bu arada gözlerim ikisi de görme yeteneğini tamamen kaybetti. 13 saatlik ameliyatın ardından yaklaşık 7 buçuk santimetrelik tümörler kafamın ön tarafından alındı. Ancak damara yakın olan bölgelerde riskli olduğu için parça bırakıldı. Onun da ışın tedavisi ile büyümesi durduruldu. Eğer göz doktoru teşhis koymasıydı ve ben sadece gözlük takarak hayatıma devam etseydim beyin daha da baskı yapacaktı, belki de ölecektim. Sürekli kontrollere gidiyorum. Beynimdeki sorun artık aşıldı. Sağ gözüm görüyor, ancak sol gözümde görme kaybı var, onun için gözlük kullanıyorum” dedi.

Özalp yaşadıklarının diğer insanlara örnek olmasını dileyerek, sağlıklı her insanın belirli aralıklarla genel kontrol yaptırması gerektiğini söyledi.


Haber Okunma Sayısı : 3171
26.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın