Pass

Çaycuma Toplum Sağlığı Merkezi Başkanlığı, 2015-2016 Eğitim-Öğretim dönemi okul çağındaki çocukları, aşıyla korunabilen Kızamık, Kızamıkçık, Kabakulak, Difteri, Boğmaca, Tetanos, Çocuk felci hastalıklarına karşı bağışık hale getirmek amacıyla, İsmail Hakkı Tonguç İlkokulunda, Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’in ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Eren Halaç’ın katılımıyla başlandı.

Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Halaç; “Aşı, insanları hastalıklardan ve onun kötü sonuçlarından koruyabilmek için sağlam ve risk altındaki kişilere ulaşıp, onların bağışıklamalarını sağlamak amacıyla verilir. Vücutta savunma mekanizmasını uyararak, hastalık etkenini tanıyan ve bu etkenle karşılaşıldığında onu yakalayıp yok eden koruyucu maddelerin (antikorların) oluşmasını sağlar. Böylece aşılanan kişi, aşılandığı hastalıklara karşı bağışıklık kazanır; yani o hastalığa karşı dirençli olur. Oluşan direnç genellikle ömür boyu vücutta kalır ve hastalık etkeni ile karşılaşınca, onu etkisiz kılmak için savaşır.

Sağlıklı bir toplumun gereği için aşılama hizmeti vazgeçilmezdir. Aşılama ile sağlıklı bir geleceğe doğru, çocuklarımızla birlikte sağlıklı adımlar atalım” dedi.

 


Haber Okunma Sayısı : 2316
25.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın