Pass

Zonguldak il merkezi ve bağlı ilçelerde kış lastiği kullanma zorunluluğu 1 Aralık tarihinden itibaren başlıyor. 

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Zonguldak il merkezi ve çevre ilçelerde kış lastiği kullanma zorunluluğu 1 Aralık tarihinden itibaren başlayacağı bildirildi.

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın araçların yüklenmesine ilişkin ölçü ve usuller ile tartı ve boyut ölçüm toleransları hakkında yönetmeliğin 6/1 maddesi uyarınca; “yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların her yılın 1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanmaları zorunludur. Zonguldak Valiliği’nin 06.11.2015 tarihli olurlarına istinaden ilimizdeki şehirlerarası ve şehiriçi karayollarında seyreden tüm kamyon, çekici, tanker otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile karayolu taşıma yönetmeliği uyarınca “A” türü yetki belgelerine kayıtlı otomobiller de (ticari araçlar da) 1 Aralık 2015 ile 1 Nisan 2016 tarihleri arasında kış lastiği kullanılması zorunludur.

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak adına kış lastiği kullanımı denetimine ağırlık verilecektir. Kış lastiği kullanılması zorunlu olmasına rağmen kullanılmadığı tespit edilen araçların sürücülerine yönetmeliğin ilgili maddesi uyarınca idari para cezası uygulanarak trafiğe çıkmalarına müsaade edilmeyecektir.”

Kaynak: İHA


Haber Okunma Sayısı : 3829
24.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın