Pass

Çaycuma Eğitim-Bir-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Ersoy Salman Öğretmenler Günü’nü Kutladı.

Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanı Ersoy Salman; “24 Kasım Öğretmenler Günü, kutlanmaya başladığı günden itibaren içi doldurulamamış, resmi törenler ve âfâki konuşmalarla geçiştirilmiştir. “Öğretmenler Günü” bugüne kadar öğretmenlere maddi ve manevi herhangi bir katkı sunamamış; sembolik bir gün olarak kalmıştır. Yanlış uygulama ve söylemler sebebiyle öğretmenlik mesleği her geçen gün itibarsızlaştırılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını sahiplenmeli ve çözüm uygulamalarını bir an önce ortaya koymalıdır. Öğretmenin itibarı iade edilmelidir. Öğretmen, eğitim hizmetinin merkezindedir. Öğretmeni dikkate almadan verimli ve başarılı bir eğitim hizmeti verilemez. Bir toplumun geleceğini şekillendiren öğretmenlerin mutlu olması sağlıklı bir nesil yetişmesi için çok önemlidir.

Eğitim-Bir-Sen olarak öğretmenin maddi ve manevi bakımdan mutlu olması için çalışıyoruz. Bu itibarla 3. Dönem Toplu Sözleşmesinde önemli kazanımlar elde ettik. Öğretmen maaşlarına 2016-2017 yıllarında toplam yüzde 19 zam, nöbet ücreti olarak öğretmenlerimizin aylık gelirlerine 2016’da 84 TL, 2017 yılında 136 TL net artış, sınav ücreti olarak, 2016 yılında 124 TL, 2017 yılında ise 128 TL sınav ücreti kazanımlarımızın sadece birkaç tanesidir. Eğitim-Bir-Sen olarak, sınıf ve branş öğretmenlerinin ders saatlerinin 15 saat olarak eşitlenmesi, öğretmenlere 3600 ek gösterge verilmesi, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin hak edilen seviyelere çıkarılmasıyla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Bu itibarla, öğretmenlerimizin gönülden iştirak edecekleri bir “Öğretmenler Günü” özlemiyle; tüm öğretmenlerimizin emeklerinin değerinin anlaşıldığı, sorunlarının çözüldüğü, mesleğin itibarının ön plana çıktığı, öğretmenlerimizin mutlu olduğu bir “Öğretmenler Günü” diliyor; bütün öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü” nü kutluyor; sağlık, başarı ve mutluluk dileklerimle saygılarımı sunuyorum.”


Haber Okunma Sayısı : 1716
24.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın