Pass

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen Çaycuma ilçe başkanı Kenan Tunç 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tunç, mesajında şunları söyledi:

“Bir milletin yükselmesi eğitim ve öğretimindeki kaliteye ve öğretmenlerinin moral ve motivasyonuna bağlıdır. Ülkemizin aydınlık geleceği de başta değerli öğretmenlerimizin elinde şekillenmekte, yeni nesillerimiz onların ellerinde yetişmektedir.

Allah’ın oku emrini yerine getirmek için okumaya, okumayı bilmek için öğrenmeye ihtiyaç vardır. Öğrenme de saygıdeğer öğretmenlerimizin sayesinde elde edilen bir kazanımdır. Bu nedenle öğretmenlerimiz okuma ve okumayı öğretme faktörünün mihenk taşı ve olmazsa olmazıdır. Bundan dolayı da onların değeri çok büyüktür.

Mensubu olmak şeref duyduğumuz İslam dini ilk olarak okumayı emretmiş, Peygamber efendimiz (s.a.v) de ilim öğrenmek konusunda devamlı tavsiyelerde bulunmuştur.

Sevgili Peygamberimiz Bedir Savaşının sonunda ele geçirilen esirleri öğretmenlik yapmaları karşılığında serbest bırakmış, Hazreti Ali (ra), “Bana bir haf öğretenin kölesi olurum” demiştir.

Diyanet-Sen olarak İnsanlara ilim öğreten ve güzel ahlakıyla örnek olan, milli ve manevi değerlerine bağlı bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, her birine sağlık, sıhhat ve huzur dolu bir yaşam diliyoruz. Bu vesile ile vefat eden öğretmenlerimize de yüce Allah’tan rahmet ve mağfiret niyaz ediyoruz.”

 


Haber Okunma Sayısı : 1483
24.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın