Pass

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Verem Savaş Derneği gezici röntgen tarama aracı ile Zonguldak Merkez, Devrek, Çaycuma Huzurevleri ile Çaycuma özel bakımevinde verem taraması gerçekleştirdi. 

Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği gezici röntgen tarama aracı ile Zonguldak Huzurevi’nde 15, Devrek Huzurevi’nde 50, Çaycuma Huzurevi’nde 71 ve Çaycuma Özel Bakımevi’nde 57 olmak üzere toplam 186 kişi verem taramasından geçirildi. Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği röntgen teknikeri Muhittin Özdemir tarafından gerçekleştirilen taramaları takip eden Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, bu çalışmaların kurum yöneticilerinin talebi doğrultusunda her yıl periyodik aralıklarla yaptıklarını söyledi. Erdoğan yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi verem bulaşıcı bir hastalıktır. Her ne kadar günümüzde yok denecek kadar az olsa da özellikle insanların toplu yaşadığı yerlerde hızla yayılma özelliği vardır. Bölgemizde sadece Ereğli ve Alaplı değil Zonguldak’ın en ucra köylerine kadar gidip 40 yılı aşkın süredir bu mücadeleyi veriyoruz. Verdiğimiz mücadele sonunda da veremin yok denecek seviyeye inmesi bizleri son derece mutlu etmektedir. Ereğli Verem Savaş Derneği olarak kurum yöneticilerimizin talebi doğrultusunda 180’i aşkın vatandaşımızı verem taramasını yapıyoruz. Burada çekilen filmler uzman tarafından incelenip şüpheli görülenler kurum yöneticilerine iletilip, o kişiler ileri tetkikler için tam donanımlı bir hastanelerimize yönlendiriliyor. Eğer verem tespit edilirse tedavi süreci başlıyor. Bir çok hastalıkta olduğu gibi verem de de erken teşhis çok önemli. Hem kişi için tedavi süreci kolay hem de diğer bireylere bu sayede yayılmasının önüne geçebiliyoruz. Çalışmalarımız huzurevlerinde olduğu gibi bildiğiniz üzere Ereğli ve Beycuma kapalı cezaevlerinde de her yıl yapılıyor. Yine fabrikalarda da bu çalışmalarımızı düzenli olarak yürütüyoruz” dedi.

Bu çalışmaların devlet-millet iş birliği ile yapıldığını anlatan Erdoğan, Kdz. Ereğli Verem Savaş Derneği’nin çalışmalarına destek veren devlet yöneticileri başta olmak üzere iş adamlarına teşekkür etti.


Haber Okunma Sayısı : 1280
23.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın