Pass

Zonguldak Çalışma ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile Çaycuma Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğünce Ortak açılan, Çaycuma İlçe Ziraat Odası ve Milli eğitim tarafından desteklenen "Meyve Ağaçlarında Budama" kursu 14 kursiyerin katılımı ile devam ediyor.

İlçe Ziraat odasında yapılan Meyve ağaçlarını budama kursunu ziyaret eden Çaycuma Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe müdürü Coşkun Ulutaş Kursiyerlerle sohbet etti. Kursiyerlere kursun önemi hakkında bilgi veren Ulutaş; "Meyvecilik Faaliyetinde en önemli uygulamalardan birisi budamadır. Budama tekniklerini öğrenmeden uygulama yapmak doğru değildir, yanlış budama ile ağaçların ömrü kısalır, meyvenin yetişmesinde sorunlar yaşanır. Her tarım kollarında olduğu gibi meyvecilikte budamada başarılı olmak eğitimli olmakla sağlanır, sizlerin aldığı eğitimin amacı siz meyve yetiştiricisi kursiyerlerimizin budama konusunda teorik ve pratik eğitim alarak bilinçli bir budama yapacağınıza inanıyorum. Tarımda her zaman üretirken kazanmak zorundayız, yani üretim maliyetini düşüreceğiz. Yoksa Bursa’dan veya başka şehirlerden budama ustası getirirsek, maliyetimiz yükselir. Ticari anlamda zarar ederiz. Bu nedenle bu kursumuzun başarılı olacağına inanıyorum. Siz kursiyerlere, kurs öğretmeni Ziraat mühendisi Sercan Karaca’ya, iş meslek danışmanı Gülten Akgül’e başarılar diliyorum. Ayrıca bu salonu kursumuza tahsis eden, kursiyer temininde destek veren Ziraat odasına ve Başkan Rıza Çapkına teşekkür ediyorum” dedi.

 


Haber Okunma Sayısı : 2344
13.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın