Pass

Çaycuma Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü tarafından hazırlanan, "Kadınlarımızın Elinde Pelemet Bezi Engel Tanımaksızın Hayat Buluyor Projesi” kapsamında kaybolmaya yüz tutmuş yöremiz geleneksel Pelemet Bezinin tanıtımı, Zonguldak Valiliği İl Özel İdaresi Kültür Bölümü tarafından çekimleri yapılan  “Yöresel Değerler Belgesel Filminde” yer alacak.  Hazırlanacak belgesel filmin ulusal ve yerel basında yayınlanması planlanmaktadır.

Çaycuma’nın bir değeri olan Pelemet Bezine işlenmiş olan geleneksel Türk nakışları çekimleri kapsamında Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce oluşturulan bir sergide, Pelemet Bezine işlenmiş Türk nakışları çekimleri Zonguldak Valiliği İl Özel İdaresi Kültür Bölümü tarafından yapıldı.

Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir açılan sergiye katılarak incelemelerde bulundu. Sergide 110 yıllık Pelemet Bezi üzerine işlenmiş nakışlar görülmeye değerdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir’e Pelemet Bezi ve yapılan proje hakkında Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Müdürü Oktay Aksoy tarafından bilgi verildi. Bölgede kaybolmaya yüz tutmuş Pelemet Bezi ve diğer yerli dokuma çeşitlerinin Çaycuma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tezgâhlarında tekrar hayat bulacağı, öncelik olarak kadınlarımızın kurulacak olan tezgâhlarda eğitileceği, Pelemet Bezi üretimin yapılacağı, kadınlarımıza iş imkânı ve istihdamın yaratılacağı söylendi.

 


Haber Okunma Sayısı : 2156
12.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın