Pass

Atatürk Çaycuma’da özlemle anıldı Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümün 77. Yılı Çaycuma’da çeşitli etkinliklerle anıldı.

İlk tören Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi. Törene, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı, Cumhuriyet Savcısı Ersoy Altıntaş, Askerlik Şubesi Başkanı Teğmen Gökhan Kara, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Çolakoğlu, CHP İlçe Başkanı Fuat Kalaycı, DSP İlçe Başkanı Ersin Dilek, CHP Zonguldak eski Milletvekili Ali İhsan Köktürk, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, daire ve okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saat 09.05’de belediye hoparlöründen verilen siren sesi ile 2 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile Türk bayrağı yarıya indirildi. Günün anlam ve önemini belirten çelenk sunumlarını, İlçe Kaymakamı Serkan Keçeli, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Selçuk Özen, Çaycuma Belediye Başkanı gerçekleştirdi. Kültür ve Sanat Merkezi’nde anma etkinliğinden önce protokol tarafından öğrencilerin hazırladığı resim sergisi açılışı yapıldı. Sergi açılışının ardından Oktay Olcay Yurtbay Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan anma etkinliği programına geçildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını okulun Tarih Öğretmeni Necibe Sonay Mocan Eşgi yaparak şunları söyledi; “Atamızın bizlere ve ülkemize kazandırdıklarının mutluluğu ile yeni bir 10 Kasım yaşıyoruz. Onu ölümünün 77.yıldönümüzde sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Bugüne kadar aldığımız her nefesi kendisine borçlu olduğumuz bu büyük insan için hislerimizi ifade edecek sözcükler onu anlatmakta aciz kalacaktır. Tarik Mustafa Kemal’i dünyaya yalnız bir milletin, bir ülkenin kurtarıcısı olarak değil yalnız esir ve mazlum milletlere istiklal için savaşın, uygarlık için savaşın, öncüsü olarak değil, bütün dünya haklarına sulhun ıstırapları baskı ile değil, müşterek ıstırap duygusu ile dindirmenin dünya vatandaşlarının öncüsü ve habercisi olarak gönderdi. Mustafa Kemal tarihi bir şahsiyetti, içinden çıktığı Türk toplumunun kaderine damgasına vurdu.”

Öğrencilerin hazırladığı oratoryo ve gösterilerin ardından tören sona erdi. 


Haber Okunma Sayısı : 3253
10.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın