Pass

TBMM'de 26. Dönem görev yapacak Milletvekillerinin kayıt yaptırma işlemi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne Başdanışmanı Bora Pulat ve Danışmanı Levent Çebi ile gelen Özbakır, TBMM’ de kendisini, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ali Özer ve AK Parti Aday Adayı TBMM Stareteji Büro Sorumlusu Dr.Hasan Özgür Özen karşıladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır’ın açıklamasında, "Verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Daha öncede ifade etmiştim karayollarımızın, tren yollarımız ve teşvik konusunda çalışmalarımız var. İnşallah en kısa sürede de girişimlerimizden sonuç alarak bitireceğiz" dedi.

"Zonguldak halkına teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz Zonguldak Halkımıza mahcup olmayacağız. Verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Daha öncede ifade etmiştim karayollarımızın, tren yollarımız ve teşvik konusunda mevcut olan çalışmalarımız var. İnşallah en kısa sürede de bitireceğiz. Karayolları çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Tünellerde üç vardiya çalışma yapılıyor. Tren yollarında sanırım bu ayın sonuna kadar seferlerimiz başlayacak. Seferlerimizi Çaycuma ve Karabük'e kadar uzatmak istiyoruz.

Seçim bitti, TBMM ‘ne gelerek kaydımızı yaptırdık,  bu işlerin peşini bıraktık diye bir şey yok biz aynı süreci devam ettireceğiz, konuların daha çok üzerinde duracağız ki sonuç alalım. Seçim bitti yan gelip yatalım demeyeceğiz,  Artık hükümeti kuracağız. Yapmamız gereken işlerle uğraşacağız. Seçim dönemini geride bıraktık."

Anayasanın değiştirilmesi gerektiğine dikkati çeken Özbakır, "Daha önce birçok maddede anlaşma sağlanmıştı. Onun için tartışmaların açılması erken değil. Partimizin 317 Milletvekili sayısı ile Anayasayı değiştirme yeterli sayısı yok. Halk oylamasına gidilmesi için 330 sayısına ulaşmamız lazım. Muhalefetle anlaşılır da destek verirse olur. Muhalefet destek vermezse yapacak bir şey yok. Başkanlık sistemi işlerin hızlandırılması için çok iyi olur" diye konuştu. 

Filyos Projesinin iki ayağı var. Biri liman diğeri ise kamulaştırma konusudur. Bu kadar uzamaması gerekiyordu. Bu davanın sonuçlanması gerekiyordu. Çaycuma Belediye Başkanı Kantarcı, yürütmeyi durdurma davası açmış. Kendisi sembolik dava açtığını söylüyor. Ben karar örneğini aldım. Tüm arazilerle ilgili dava açmış ve yürütmeyi durdurmuş. Kendisinin bu davadan vazgeçmesi lazım. Davasından vazgeçerse yürütmeyi durdurma kararı kalkar. Danıştay 10. Dairesinin kararında tüm arazilerle ilgili yürütmeyi durdurma olduğu yazıyor. Böyle bir karar var. Başkan onu söylüyorsa hiç olmazsa arazilerin önünü açarız. Bize öbür davayı takip etmek kalır" dedi.

 

 


Haber Okunma Sayısı : 2464
09.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın