Pass

Çaycuma Kent Konseyi 6. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi Çaycuma Kent Kont Konseyi 6. Olağan Genel Kurulu konseyin hizmet binasında gerçekleştirildi.

Kurula, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri, Kadın Meclisi ile Emekli ve Yaşlılar Meclisi üyeleri katıldı.

Kent Konseyi Başkanı Neşe Köktürk, İlçe Sağlık Grup Başkanlığı hemşire ve ebelerine Kadın Meclisi’nin çalışmalarına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek yaptıkları faaliyetleri şöyle sıraladı; “Bursa’da gerçekleştirilen 2. Ulusal Kent Konseyleri Sempozyumu’na katıldık. Turizm Haftası kapsamında konferans düzenlendik. Balat Dağı yürüyüşü gerçekleştirildi. ‘Yürüyemeyen Engelliler Adına Yürüyoruz’ adlı yürüyüş yapıldı. Çaycuma Belediyesi’ne Sağlık Çalışma Grubu’nun ambalaj atıkları ile ilgili rapor sunuldu. Resim sergisi açıldı. Zonguldak 2. Kent Sempozyumuna katıldı. Gençlik konseri gerçekleştirildi. Engelli vatandaşlara manüel tekerlikli sandalye dağıtıldı. Kadın ve kadın hastalıkları bilgilendirme semineri düzenlendi. İçme suyunun halk sağlığı açısından değerlendirilmesi raporu Belediyeye sunuldu. Arife günü çocuklara ücretsiz oyuncak dağıtıldı. Kadın Meclisi’nin katkıları ile mahallelerde KETEM projesi hakkında seminer gerçekleştirildi. Çevre temizliği ile çeşitli etkinlikler yapılarak Aşıklar Tepesi temizlendi. Kadın Meclisi’nin katkıları ile Doğalgaz Kullanımı, Tasarruf ve Güvenlik semineri verildi. Çaycuma Belediyesi’nin aşure etkinliğine katılım sağlanarak aşure dağıtıldı. Kadınlar, Kültür ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz düzenlenen ‘Sinema Günleri’ne götürüldü.”

Köktürk yapılacak çalışmalar hakkında da bilgi verirken dilek ve temenniler bölümünde söz alan Genel Kurul Üyeleri, içme suyunun içile bilirliğinden,  trafik kurallarından, otoparka her konuda söz alıp konuştular.

Bisiklet yolları ve yaya yollarının kullanımı ile ilgili söz alan Elif Mocan; Yaya ve bisiklet yolları bilinçsizce kullanılmaktadır. Bu konuda çocuklarınızın belirli zamanlarda uyarılarda bulunulması, reklam ve billboard panolarında uyarıcı yazı ve görüntüler konulması. Konuyla ilgili broşür veya el ilanı dağıtılması gerektiğini vurguladı.

Otoparklarla ilgili görüş belirten Birhan Keser; Özellikle yol boyunda bulunan otoparkların yanlış bir uygulama olduğunu hatta belediye çay bahçesinin yakınında bulunan otoparkın çok yanlış bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Belediye Çay Bahçesine çay içmeye gidecek olan vatandaş 1 bardak çay içmek için 1 TL çaya, 5 TL de otoparka verecek. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir uygulama olamaz. Sinema canlanması lazım diyoruz, sinemaya gelecek olan insanlarda gündüz seansında 5 TL otoparka, 10 TL sinemaya verecekler. Belediye Meclis komisyonundan OY BİRLİĞİ ile türlü işler komisyonuna havale edilen bu uygulamanın kalkmasını, Kent Konseyi olarak u konu hakkında bu komisyona bilgi aktarılmasını talep ediyorum” dedi.

Son olarak yeni çalışma önergesi oluşturulması oy birliği ile kabul edildi.


Haber Okunma Sayısı : 1648
08.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın