Pass

Diyanet-Sen Çaycuma İlçe temsilciliği Kur’an-ı Kerim ve Sünneti daha iyi anlama amacıyla “Kur’an-ı Kerim Tefsiri ve Hadis-i Şerif Sohbetleri” programları düzenledi.

Diyanet-Sen Çaycuma ilçe başkanı Kenan Tunç, konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Diyanet-Sen Çaycuma ilçe temsilciliği olarak üyelerimiz ve bütün gönül dostlarımıza yönelik olarak Peygamberimiz Hazreti Muhammet Mustafa (s.a.v) Efendimizin mukaddes emanetlerine sahip çıkma adına yeni bir faaliyet başlatmış bulunuyoruz. Çünkü bir kez daha gördük ki insanlığın kurtuluşu bu emanetleri tanımak ve sahip çıkmaktan geçiyor. Bunların neler olduğunu Peygamber Efendimiz (s.a.v), vefatından iki ay önce şu şekilde açıklamıştı: “Ey mü’minler! Size iki emanet bırakıyorum. Onlara sımsıkı sarıldıkça, yolunuzu asla şaşırmazsınız. O emanetler de Allah’ın kitabı Kuran-ı Kerim ve benim sünnetimdir.”

İşte bu amaçla her hafta Cuma Namazından sonra yapmakta olduğumuz Cuma Buluşmaları programımızda “Hadis-i Şerif” sohbeti yapmaya karar verdik. Bu sohbetlerimizde inşallah örnek insan Hazreti Muhammet (s.a.v) efendimizi daha yakından tanımaya ve mesajlarını daha iyi anlamaya çalışacağız. Kaynak eser olarak da Diyanet İşleri Başkanımız sayın Mehmet Görmez’in de aralarında bulunduğu bir kurul tarafından 6 yılda hazırlanan “Hadislerle İslam” kitabını okuyacağız.

Allah’a şükürler olsun 06.11.2015 Cuma günü, “Hadislerle İslam” kitabının 1.cildinin “İstiaze” bölümünü okuyarak ilk sohbetimizi yaptık. Din gönüllüsü kardeşlerimiz uygulamadan son derece memnun oldular. İnşaallah ikinci sohbetimizi de önümüzdeki Cuma günü yapacağız. Böylece her hafta sevgililer sevgilisi Peygamber Efendimizin mübarek sözlerini okumaya ve anlamaya devam edeceğiz.

Tunç: “ Tefsir Sohbetleri ” düzenliyoruz

Diyanet-Sen Çaycuma ilçe başkanı Kenan Tunç, Salı günü yatsı namazından sonra da “Kur’an-ı Kerimi Okuma ve Anlama Programı” adı altında “Kur’an-ı Kerim Tefsiri” yapacaklarını söyledi. Tunç, Metin, Meal ve Tefsir olarak Kur’an-ı Kerimi baştan sona okuyacaklarını ve Kur’an-ı Kerimi en doğru ve en güzel biçimde okumaya ve kutlu mesajı en güzel şekilde anlamaya çalışacaklarını belirtti.

Her hafta Salı ve Cuma günleri devam edecek olan Kur’an-ı Kerim Tefsiri ve Hadis-i Şerif Sohbetleri programlarına herkesi beklediklerini belirten başkan Kenan Tunç, “ Allah’ın yüce dinini en güzel şekilde öğrenme amacıyla başlattığımız programlarımızda kapımız herkese açıktır. Arzu eden bütün kardeşlerimizi aramızda görmekten büyük mutluluk duyarız. Yüce Allah’tan çalışmalarımızı hayırlara vesile kılmasını niyaz ediyorum. ” dedi.

Kaynak: TUNÇ MEDYA


Haber Okunma Sayısı : 1479
07.11.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın