Pass

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), uluslararasılaşma çalışmalarının önemli bir paydaşı olan uluslararası öğrencilerinin sayısında rekor düzeyde artış kaydetti. Üniversite, 2015-2016 Akademik Yılında 284 uluslararası öğrenci kabul etti. Öğrenimlerine devam eden 264 öğrenciyle birlikte BEÜ’deki uluslararası öğrencilerin toplam sayısı 548’e ulaştı. 

BEÜ’de bu yıl ilk defa öğrenim görecek Uluslararası öğrenci sayısında çok önemli bir artış yaşandı. 2015-2016 Akademik Yılında ön lisans düzeyinde 26, lisans düzeyinde 248, lisansüstü düzeyde ise bu yıl ilk defa 10 uluslararası öğrenci olmak üzere toplamda 284 kişi BEÜ’ye kayıt yaptırdı.

Üniversitenin uluslararasılaşma çalışmalarının son yıllarda artan bir ivmeyle yol aldığını belirten Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, “Uluslararası öğretim üyesi sayılarındaki artışın yanı sıra uluslararası işbirlikleri ve bilimsel toplantılar dünya çapında tanınırlığımızı arttırırken farklı ülkelerden öğrencilerin Üniversitemizi tercih etmelerinde büyük pay sahibi oluyor. Uluslararası fuarların bu noktadaki katkısını da yadsıyamayız. Kurulduğu günden bu yana başarıları ile adından söz ettiren Karaelmas TÖMER’deki Türkçe eğitimi Türkiye’de eğitim görmek isteyen öğrenciler için tercih edilen bir merkez. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren belirlediğimiz hedefler doğrultusunda atılan adımların ve yapılan yatırımların meyvelerini alıyoruz. Gençlerimize kaliteli eğitim ve öğretim imkânı sunabildiğimiz için mutluyuz. 2014-2015 Akademik Yılı içinde 264 uluslararası öğrenci Üniversitemizde okumaktaydı. 2015-2016 Akademik Yılında Üniversitemize beklenenin çok üstünde bir başvuru yaşandı. Yoğun başvuruların arasından Üniversitemize kabul ettiğimiz 284 öğrenci ile toplamda 548 uluslararası öğrencimiz oldu. 2015-2016 Akademik Yılında ön lisans düzeyinde 26, lisans düzeyinde 248, lisansüstü düzeyde ise 10 uluslararası öğrencimiz öğrenim görmeye başladı. Uluslararası öğrencilerini Üniversitemizde önemli bir oranda yer alıyor olması beraberinde kültürel zenginlik ve tolerans ortamı da sağlıyor. Tüm bu sonuçların Üniversitemize, Zonguldak'a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçlerde emek veren, katkıda bulunan tüm akademik ve idari çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.


Haber Okunma Sayısı : 1143
27.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın