Pass

Zonguldak Valiliği’nin desteğiyle Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Bölümü tarafından Filyos Vadisi'nin havadan fotoğraflanarak 3 boyutlu haritası oluşturuldu. Bu harita sayesinde düzenli bir kentleşmenin olacağı Filyos beldesinin kaderi çarpık kentleşmenin en yoğun olduğu Zonguldak gibi olmayacak. 

Filyos Projesi bölgesindeki imar planı eksikliğini gidermek için Zonguldak Valiliği ve Bülent Ecevit Üniversitesi ile birlikte yürütülen proje kapsamında bölgenin havadan fotoğraflanarak 3 boyutlu haritası oluşturuldu. Bülent Ecevit Üniversitesi Geomatik Bölümü’nün destekleriyle hava araçları yardımıyla yaklaşık 6 bin hektar alanın imar planı çalışması çerçevesinde 20 bin kare fotoğraf çekilerek Filyos'un 3 boyutlu haritası oluşturuldu. Bu harita ile birlikte Filyos Projesi’nin hayata geçmesi durumunda düzenli kentleşmenin temelleri atıldı.

Filyos bölgesinde Zonguldak'taki gibi düzensiz şehirleşme olmasının önüne geçmek için imar planı çalışmasını şimdiden yapılması gerekliliği üzerinde duran Vali Ali Kaban, "Filyos bölgesinde imar planı eksikliğini gidermek için BEÜ ile çalışma yapıldı. Bu çabanın sonucu olarak bir araya geldik. 60 Bin dönümlük alanda çalışma yapıldı. İnsansız Hava Araçlarının ve diğer birçok aracın kullanılmasıyla yürütülen çalışmada 3 boyutlu bir görsel ortaya çıktı" şeklinde konuştu.

Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Mahmut Özer ise kentin sorunlarda Valiliğin, Üniversite ile birlikte projeler üreterek kentin gelişmesine çok önemli katkı sağlayacağını ifade ederek, “ Burada en önemli şey Zonguldaklı mühendislerin bölgeyle ilgili çok önemli bir şeyi başarmış olmasıdır” dedi.
Daha sonra haritanın detayları sunumla basına ve katılımcılara aktarıldı.

Kaynak: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1525
27.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın