Pass

Show TV de yayınlanan Deniz Yıldızı dizisinin başrol oyuncuları Begüm Topçu Turay ve Cantuğ Turay eğitmenliğinde, Nirvana Plus Organizasyon öncülüğünde "Diksiyon, Beden Dili ve Topluluk Önünde Konuşma" eğitim semineri, Çaycuma İhtiyaç Akademi ve Ebil Eğitim Merkezi Sponsorluğunda gerçekleştirildi.

Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki programa ilgi yoğun olurken, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hayri Kandemir, Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Zonguldak Şube Başkanı Kemal Yurtbay, Eğitim İş Çaycuma Temsilcisi Olcay Özyurt da katılanlar arasında idi.

Sanatçı ve Eğitmen Cantuğ Turay ve Begüm Topçu Turay beden dili, diksiyon ve topluluk önünde konuşmanın püf noktalarını anlatırken, katılımcıları sahneye davet ederek uygulamalı eğitim verdiler.   

Genç kuşağın eğitimlere daha çok ilgi gösterdiğini belirten Cantuğ Turay; “Günümüzde etkili konuşma ve beden dilinin önemi oldukça önem kazanmıştır. Özellikle topluluk önünde yapılan konuşmalarda öne çıkan hatalar birçok konuşmacının korkulu rüyası haline gelmiştir. Diksiyon programında öncelikle hedeflenen konu; kişinin kendisini doğru ve düzgün ifade etmesidir. Gündelik hayatınızda veya iş hayatınızda diyalog kurarken yaşadığınız sıkıntıların kısa sürede ortadan kalkıyor”dedi.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı tarafından programa katkılarından dolayı Çaycuma İhtiyaç Akademi ve Ebil Eğitim Merkezi Müdürü Nilgün Demir ve kurum eğitmenlerinden Gülden Tuncel’e teşekkür plaketi verdi. Başkan Kantarcı organizasyonda emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ederek; “ Bizler farkında olmadan evde kardeşimizi ya da işyerinde arkadaşımızı eğitmeye çalışırız. Kendimize bakmak, tanımak ve eğitmek özel bir iştir. Ben bu konuda kitaplar okudum. Önce kendimizi eğitelim ki etrafımıza daha çok katkımız oldun. Beden dili ve etkili konuşma beslenme gibi en önemli ihtiyacımız. Bunu fark edip böyle bir çalışmaya katıldığınız için sizleri tebrik ediyorum”diye konuştu.

Eğitim sonunda Turay çifti soruları cevaplandırdı. Katılımcılara diksiyon, beden dili ve topluluk önünde konuşma olmak üzere 3 ayrı sertifika verildi. Sanatçılar program sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Haber Okunma Sayısı : 1791
26.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın