Pass

Zonguldak Valiliğinin koordinasyonunda Bülent Ecevit Üniversitesi tarafından yürütülen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Engellilere Destek Programı (EDES) kapsamında finanse edilen “Evimiz Engelimiz Olmasın” projesi kapanış programı gerçekleştirildi. 

Farabi Kampüsü Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonunda gerçekleşen programa Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Altın, Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak, Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin, Belediye Başkanları protokol üyeleri, akademisyenler ve proje kapsamında eğitim alan aileler ve öğrenciler katıldı.

Programın açılışında kürsüye gelen Proje Koordinatörü Zonguldak Sağlık YO Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik projenin başarıyla tamamlanmasına emek veren tüm paydaşlara ve büyük bir özveriyle eğitimlere katılan ailelere teşekkür etti.

Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin ise konuşmasında Zonguldak Valiliği ve Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü başta olmak üzere projeye destek veren ve eğitimlere katılan ailelere teşekkür ederek şunları söyledi:

“Ülkemizde 7-14 yaş grubu çocuklarda zihinsel engelli oranı göz ardı edilmeyecek bir düzeyde. Toplumsal algının doğru yönetilmesi ve ailelerin eğitilmesiyle bu çocuklar kendilerini ifade etme olanağı bulmaya başladılar. Çocuklarımızın ve ailelerinin kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacak ve yaşam kalitelerini arttıracak kurumsal ilişkileri de güçlendirmektedir. Bu tür eğitimlerle engelli çocukları olan ebeveynlerin evlatlarının daha güvenli ve kaliteli bir yaşam sunacakları kanısındayım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Kaymakam Bilgin’in konuşmasının ardından Proje Koordinatörü Prof. Dr. Sevim Çelik, projenin etkinlik ve sonuçlarını içeren bir değerlendirme sunumu yaptı. Sunumun içeriğinde yer alan ve ebeveynlerin uygulamalı eğitimlerini gösteren videoları katılımcılar ilgi ile izledi.
Program, proje ortakları, eğitmenler ve projede görev alan öğrencilere teşekkür belgelerinin takdim edilmesinin ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

BEÜ İKİ BÜYÜK EDES PROJESİNİ TAMAMLADI
Bülent Ecevit Üniversitesi böylece EDES Program kapsamında engellilerin yaşamın içine dâhil olmalarını ve toplumun genelinde engellilik konusunda duyarlılık oluşturulması amacıyla hazırlanan iki projeyi tamamlamış oldu.

Üniversite bu kapsamda hazırladığı projelerle öncelikle engellilerin eğitilmeleri yönünde çalışmalar gerçekleştirdi. Down Sendromlu çocuklara kişisel bakımlarını kendi kendilerine gerçekleştirme becerisi kazandırmayı hedefleyen ve 2014 yılının Ocak ayında başlatılan ilk proje 2015 yılı Mart ayında sonuçlandı. Zihinsel engelli çocukların ev ortamında yaşayabilecekleri kazaları önleme ve kaza anında oluşabilecek yaralanmalara müdahale edebilme konusunda ebeveyn eğitimlerini içeren ve kapanış toplantısı gerçekleştirilen Evimiz Engelimiz Olmasın projesi ise 2015 yılının Şubat ayında başlatılmıştı.


Haber Okunma Sayısı : 1515
22.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın