Pass

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Tıp Fakültesi Multidisiplin Laboratuvarı törenle açıldı. 

Laboratuvarın açılışına BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, BEÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu, Dekan Yardımcıları, Rektör Yardımcıları, BEÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Prof. Dr. Varım Numanoğlu, BEÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Oruç, Öğretim Üyeleri ve davetliler katıldı.

Laboratuvarın açılışında konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu, “Bu yıl içerisinde Tıp Fakültesi eğitiminde birinci sınıflarda şu anda 267 kişi eğitime devam ediyor. Derslik ve pratik açısından uygulama alanı açısından laboratuvar ihtiyacımızı bu şekilde karşılamış olduk. Özellikle Tıp Fatültesi’nin temeli; temel bilimler, hücreden, dokuya, dokudan organa kadar geçen normal bir insan bedenindeki esas yapı taşlarını öğretmek açısından bizim alanlarımız yeterli gelmiyordu. Rektörümüzün katkılarıyla alt yapı projesi gerçekleşti. Tıp Fakültesi’nde büyük Multidisiplin Laboratuvarı kısa süre içerisinde kazandırılmış oldu” diye konuştu.

BEÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Oğuz Özdamar ise “Rektörümüzün desteği ile bu projeyi hayata geçirme fırsatı bulduk. Bu kapsamda 190 öğrencinin aynı anda eğitim alabileceği bir yapılanma gerçekleştirdik. İlk aşaması bitti. Şimdi bundan sonra yüz mikroskobu alınmasını kapsayan ikinci projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bu kuruma öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer de süreçte emeği geçenlere teşekkür ederek, “Tıp Fakültesi Dekanlığı, yönetime herkese teşekkür ediyorum. Hem öğrencilerimize hem de burada araştırma yapan hocalarımıza da hayırlı olur. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz. Tıp Fakültesi öğrencilerinin imkanları her geçen gün iyileşiyor. Daha alt yapı ile ilgili pek bir sıkıntı yok. Artık üniversitemizde öğrencilerin laboratuvarlarıyla ilgili eksikliği ile ilgili hiçbir bölüm kalmadı” şeklinde konuştu.

Kurdelenin kesilmesinin ardından Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Oğuz Özdamar, Türkiye’de üretilen ilk mikroskop ile laboratuvarın tanıtımını yaptı.

Kaynak: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1388
20.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın