Pass

AK Parti Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Hüseyin Özbakır, madencilere müjdeler vererek, TTK’da gruplu çalışan işçileri bugün itibariyle daimiye geçirildiğini, iki asgari ücretin de ödeneceğini söyledi.

Özbakır, Genel Maden İşçileri Sendikası’nı ziyaret ederek Genel Başkan Ahmet Demirci ile görüştü. Ziyarete, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Metin Karaduman ile il ve ilçe yöneticileri, 19. Dönem Milletvekili Ali Uzun GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska ile GMİS’in şube başkan ve yöneticileri ve çok sayıda partili katıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, TTK’nın tarihinin en düşük işçisiyle en az üretimini yaptığını belirterek, “Kömürün son gramının dahi yer altından çıkarılıncaya kadar TTK’nın üretimini devam ettirmesini istiyoruz. Sizlerden Kuruma işçi alınması için yardım ve destek istiyoruz. Çünkü biz üretmek istiyoruz. Türkiye’ye katkı vermek istiyoruz” dedi. Demirci yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Biliyorsunuz 7 Haziran’da bir seçim yaşadık ve Türkiyemiz adına bir karar vermiştik. Ancak seçimin ardından Hükümet kurulamayınca 1 Kasım’da yeniden bir seçime gidiyoruz. Sizlere başarılar diliyoruz. Bizlerin Genel Maden İşçileri Sendikası olarak sizlerden ve tüm siyasi partilerden istediğimiz konuların başında TTK’nın varolması geliyor. Kömürün son gramının dahi yer altından çıkarılıncaya kadar TTK’nın üretimini devam ettirmesini istiyoruz. 7 Haziran seçimlerinde de paylaştığımız gibi TTK’nın işçi açıkları var. Kurumun norm kadrosu 14 bin. Maalesef bugün çalışan işçi sayısı açısından 9 binin altına düştük. Konuyla ilgili bir dosya hazırladık. Size takdim edeceğim. Sizlerden Kuruma işçi alınması için yardım ve destek istiyoruz. Çünkü TTK, tarihinin en düşük sayıdaki işçisiyle ve iş müfettişlerinin üretimi durdurmasıyla ilgili sıkıntılar da eklenince yine tarihinin en düşük üretimini yapıyor. Bu hususta maden işçileri olarak huzursuzuz. Çünkü biz üretmek istiyoruz. Türkiye’ye katkı vermek istiyoruz. Zonguldak’ın ileriye gidebilmesi için elimizden gelen mücadeleyi veriyoruz. 7 Haziran seçimlerinde vermiş olduğunuz sözleri de biliyoruz. Gerçi 2-3 aylık bir dönemde bir şeyler yapma fırsatınız olmadı ama yine de elinizden gelen çabayı gösterdiğinizi de biliyoruz. 1 Kasım seçimlerinde sizlere başarılar diliyorum".

"GRUPLU İŞÇİLER DAİMİYE GEÇTİ, İKİ ASGARİ ÜCRET ÖDENECEK"
AK Parti Zonguldak Milletvekili ve Milletvekili Adayı Hüseyin Özbakır, iki müjdeleri olduğunu belirterek, TTK’da gruplu çalışan işçileri bugün itibariyle daimiye geçirildiğini, iki asgari ücretin de ödeneceğini söyledi.

Özbakır yaptığı açıklamada şunları söyledi: “7 Haziran seçimlerinde Meclis’e gittik. 3 aydır sahalardayız, çalışıyoruz. Sizlerin yanınızdayız, bunu bilmenizi istiyorum. Şimdi ben her yerde şunu söylüyorum; TTK, Zonguldak’ı tek başına kurtaramaz. Yanında teşvik çıkarmak gerekiyor. Bu anlayabildiğim kadarıyla yanlış anlaşılıyor. Sanıyorlar ki TTK’ya kapatacağız, başka iş sahası açacağız. Bununla alakası yok. Ben diyorum ki; TTK’da çalışacak insanlar belli. Sizin çoluk çocuğunuz okuyor. Mühendis oluyorlar, farklı diplomalar alıyorlar. Bunların hepsinin TTK’da çalışacak hali yok. Ne yapıyorlar, göç edip başka yerlere gidiyorlar. Onlara da iş sahası açılması için teşvik çıkarılması taraftarıyım. Teşvikte biliyorsunuz kalkınmada öncelikli yörelerde üçteyiz. Bu iş adamlarına vergi ve sigorta açısından fazla bir katkı sağlamıyor. Ama öncelikli yörelerde dörde inip sanayi bölgeleri kurduğumuzda bu iş adamlarımıza daha fazla avantajlar sağlıyor ve kendiliklerinden buraya yatırım yapmaya gelecekler. Benim anlatmak istediğim budur. Şu 3,5 aylık dönemde birçok şeyi hallettik. TTK ile ilgili iki şeyi hallettik. Size iki müjdeli haber vereceğim. Bunlardan biri gruplu işçiler bugün saat 15.30 itibariyle daimiye geçti. Genel Müdürümüzün imzasından çıktı. Birinci müjdem bu, arkadaşlara duyurabilirsiniz. İkinci müjdem iki asgari ücret olayı vardı. Onlar da yarından itibaren ödenmeye başlanacak. Meclis destekli hükumet olmamamıza rağmen sizler için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İşçi alımına gelince şuanda size bir şey söyleyemem. Seçimden sonra Meclis’e gittiğimizde durumu anlatırız, izah ederiz. Üretim yapılması için Kurumda kazmacıya ihtiyaç olduğunu belirtiriz, ona göre ileriye dönük faaliyetlerimize devam ederiz. Sizlerin ve işçi kardeşlerimizin desteklerini bekliyoruz. Onlar için çalışabilmemiz için tek başına iktidar olmamız ve istikrarı yakalamamız lazım. Şunu da söyleyeyim, eğer istikrarı yakalayamazsak alınan maaşlar enflasyon altında erir gider. Ülkenin terörden kurtulması için terörle mücadele ettiğimizi de biliyorsunuz. Allah'ın izniyle onu da bitireceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Ateşkes falan yok. Çünkü her ateşkeste bunlar azıyorlar. Onun için işçi kardeşlerimizin Zonguldak'ımızın desteğine ihtiyacımız var. Ankara’ya güçlü gidelim ve istediklerimizi alalım.”

GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, Hüseyin Özbakır’a TTK ve işçi açıklarının giderilmesiyle ilgili bir dosya sundu.


Haber Okunma Sayısı : 1467
20.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın