Pass

Çaycuma’nın Perşembe Beldesi, Kerimler Köyü Boyacıoğlu mahallesinde doğup büyüten ve Şehit Salim Uçar Ortaokulu'ndan mezun olan Cihan Nalbant ve arkadaşı Batuhan Katırcı, en etkili mikro blog sitesi Twitter’ın güvenlik açığını bulup ve sorunun çözümünü yetkililere iletti.

Yazılım Mühendisliği Bölümünde öğrenci olan Perşembe’li Nalbant ve Arkadaşı Twitter’ın güvenlik açıklarını bulan ve sorunun çözümünü yetkililere ileten iki Türk öğrenci, Twitter’dan özel davet aldı.

Konuyu ulusal basından öğrendikten sonra telefon ile görüştüğümüz Cihan Nalbant; “Öncelikle doğduğum ve büyüdüğüm şehirden aranmam beni çok mutlu etti. Evet, sizin de takip ettiğiniz gibi Twitter’ın güvenlik açılımını arkadaşımla beraber tespit ettik ve sorunun çözümünü yetkililere ilettik. Size kısa bir bilgi daha vermek istiyorum Diyen Nalbant “Ben Perşembe’nin Kerimler Köyü Boyacıoğlu Mahallesinde doğdum. Ortaokulu Perşembe Şehit Salim Uçar Ortaokulunda okudum. Ortaokul yıllarında Türkiye 20’incisi oldum ve bunu ilk kez sizinle paylaşıyorum. Ekspres Gazetesine ve Çaycuma TV’ye teşekkür ediyorum. Çaycuma’ya geldiğimde sizleri kesinlikle ziyaret edeceğim” dedi.

Sosyal medya paylaşım platformu Twitter’ın Kurucu Başkanı Jack Dorsey, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Yazılım Mühendisliği’nden iki öğrenciyi Amerika Birleşik Devletleri’ne davet etti. Twitter’ın sistemsel açığını bulan ve bu açığı geliştirdiği yazılımlarla kapatıp Twitter yetkililerine raporlayan BAU öğrencileri Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant, şirketin genel merkezinin bulunduğu San Francisco’ya gidecek.

Dünyanın en etkili mikro blog sitesi Twitter ve sahibi olduğu şirketlerden Periscope kapılarını iki Türk öğrenciye açıyor. Hem Twitter hem de Periscope’ta yer alan açıkları bularak geliştirdikleri çözümlerle dikkat çeken Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencileri Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant, Twitter’ın Kurucusu Jack Dorsey’in davetiyle San Francisco’ya gidecek. Katırcı ve Nalbant, Twitter’ın endüstri liderleri ve dünyanın dört bir yanından gelen mühendislerin katılımıyla gerçekleştireceği aynı zamanda Twitter’ın yeni ürünlerinin tanıtılacağı “Twitter Flight” organizasyonunda yer alacak.

Jack Dorsey başta olmak üzere, Fabric, Gnip, Periscope ve Twitter’ın takım liderlerinin son uygulama çözümleri ve Twitter platformundaki yenilikleri aktaracağı 21 Ekim’deki “Twitter Flight” organizasyonu, mühendis ve sektör liderlerinin yanı sıra tüm dünyadan başarılı uygulama geliştiricileri de bir araya getiriyor.

Geliştirdikleri uygulamalarla Twitter tarafından fark edilen ve sistemde yer alan yazılımsal açıkların raporlanması ile özel olarak davet alan öğrenciler, bu organizasyon ile hem kendilerini hem de projelerini dijital dünyanın kalbi olan San Francisco’da yatırımcılara tanıtma imkânı bulacak. Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant endüstri liderlerinden bir iş modeli olarak Twitter’ı nasıl kullandıkları hakkında bilgi alma imkânına da erişecek.


Haber Okunma Sayısı : 2599
15.10.2015tebrik
bölgemizden böle gurur verici arkadaşlarımızın çıkması gurur ve onur vericidir tebrikler

Kimden: Misafir | Zaman: 16.10.2015 11:18

Bu inceleme faydalı oldu mu ? Evet  Hayır (0 / 0)
Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın