Pass

Saadet Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Burak Erol, seçim barajı ile ilgili açıklama yaptı.

Saadet Partisi'nin 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde yüzde 10'luk barajı sıfırlayacağını söyleyen Burak Erol, şunları kaydetti: "Allah'ın izniyle verilen oy katiyen zayi olmayacaktır. Çünkü Anayasa'nın 148'inci maddesinin 3'üncü fıkrasına göre herkesin bireysel başvuru hakkı vardır. Anayasa diyor ki 'herkes Anayasa'nın teminatı altında bulunan bir temel hakkını ihlal edildiği iddiasıyla Anayasa Mahkemesi'ne bireysel başvurma hakkına sahiptir'. Seçme seçilme hakkı da temel haktır. Anayasa'nın 12 ile 74'üncü maddesi arasında düzenlenmiş olan bütün haklar temel haktır. Misalen bir partinin adayları kendi ilinde tulum çıkaracak kadar oy aldı ama partisi ülke genelinde yüzde 10 barajını aşamadı. Partisi barajı aşamadı diye tulum çıkaran bir teşkilat milletvekili çıkaramayacak mı? Anayasa, bu gibi durumlarda seçilecek kadar oy toplayan bir adayın hakkının ihlal edildiği neticesiyle başvuru yapılabileceğini söylüyor. Milli görüşün hemen her aşamada yolu kesilmiştir. Yüzde 10'luk baraj bizim için konulmuştur ama Allah'ın lütfu inayetiyle o barajları yerle bir edeceğiz. Günümüzdekine benzer durumu 1995 yılında da yaşamıştık. Mahkeme yoluyla engelleri aşmasını bildik. Şimdi de en kötü ihtimalle önümüze konulan barajları Allah'ın izni ve inayetiyle yüksek ihtimalle ama mutlaka bireysel başvuru yoluyla yargı yoluyla aşacağız. Katiyen tereddüttünüz olmasın."

CHP'nin seçim vaatlerini eleştiren Erol, seçim vaadi olarak emekliye 2 maaş ikramiye verilmesine ilişkin kendilerinin 1999 yılında kanun teklifi verdiklerini söyledi.

"CHP'nin kendilerinden 15 yıl sonra böyle bir vaatte bulunmasına rağmen 'Bizden kopya çektiler' dediğini ifade eden Erol, "Bunların hepsi taklitçi. Saadet Partisi varsa huzur, saadet var" diye konuştu.


Haber Okunma Sayısı : 1088
09.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın