Pass

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi, çalışmalarına başlıyor. 

Merkez, Üniversite bünyesinde ilgili bölüm ve ana bilim dallarının yanı sıra kadın sorunları konusunda çalışmalar yapan kamu kurum ve kuruluşları, diğer akademik kurumlar, yerel yönetimler ve gönüllü kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışmalar yürütecek.
BEÜ’nün akademik birimleri arasına yeni katılan Kadın Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi, araştırma çalışmalarının yanı sıra eğitim ve danışmanlık hizmetleri vererek konferans, kongre, sempozyum, panel gibi etkinlikler de düzenleyecek.
Merkez Müdürü olarak atanan Öğr. Gör. Selvinaz Aydın çalışmalara başladıklarını belirterek şunları söyledi:
“Merkezimiz kadın temalı araştırmaların yürütüleceği akademik bir birimdir. Üniversitemizin kadın ve toplumsal cinsiyet konusunda araştırmalar yapan tüm birimleri ile işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kadının sosyal statüsünden ekonomideki yerine, kadın personel istihdamından kız çocuklarının eğitimine pek çok konunun disiplinler arası ve çok yöntemli yaklaşımlarla ele alındığı akademik platformlar oluşturmayı hedefliyoruz. Kadınları rol model olarak algıladıkları başarılı hemcinsleri ile buluşturan eğitim çalışmaları; kadın sağlığı, beden bakımı, annelik ve aile eğitimleri gibi toplumsal pratikleri arttıracak etkinliklerle çalışmalarımızı zenginleştireceğiz. Hedef kitlesini Zonguldak ve tüm Batı Karadeniz Bölgesi olarak belirlediğimiz çalışmalarımızı yürütürken ulusal ve uluslararası kuruluşlarla da iletişim içerisinde olmayı planlıyoruz. Zonguldak çevresinde yaşayan kadınların sosyoekonomik varlığını güçlendirmek, kişisel gelişimlerine destek vermeyi öncelikli hedeflerimiz olarak belirledik. Kadın araştırmaları yürüten kamu kurum ve kuruluşları, farklı akademik kurumlar, belediyeler, gönüllü kuruluşlarla ortak projelerin yürütülmesi de Merkezimizin hedefleri arasında yer alıyor. Umarım Üniversitemiz ve Zonguldak için önemli çalışmalara imza atarız.”


Haber Okunma Sayısı : 805
08.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın