Pass

Çaycuma Diyanet-Sen Üyeleriyle İstişare Ederek “Din Görevlileri Haftasında Beklentilerimiz” Konulu Talep Dosyası Hazırladı.

12 Ekim 2015 tarihinde başlayacak olan 12-18 Ekim 2015 Camiler ve Din Görevlileri Haftası öncesi Yetkili sendika Diyanet-Sen Çaycuma ilçe temsilciliği bir etkinliğe imza attı. Çeşitli kitle iletişim araçları vasıtası ile Üyelerine “ Verimli Bir Din Hizmeti İçin Din Görevlileri Haftasında Beklentileriniz Nelerdir ”  sorusunu yönelten ilçe başkanı Kenan Tunç,  aldığı ortak cevapları bir dosya haline getirdi.

Tunç, 11 maddeden oluşan dosyayı 06.10.2015 Salı günü Çaycuma  ilçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na takdim etti. Müftü Arcaklıoğlu, böyle bir çalışmadan dolayı Diyanet-Sen ilçe başkanı Kenan Tunç ve ekibine teşekkür ederek  dosyada yer alan talepleri mutlaka dikkate alacaklarını ve imkânlar ölçüsünde değerlendireceklerini söyledi.

Diyanet-Sen Çaycuma ilçe başkanı Kenan Tunç da ilçe müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na kendilerine göstermiş olduğu sıcak ilgiden dolayı teşekkür etti.

İlçe başkanı Kenan Tunç, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada:

Tunç: “Din Görevlileri Haftası Başka Bir Zamanda Kutlansın”

 “Bizler Camiler ve Din Görevlileri Haftasında bu yıl Din Görevlilerimiz adına bir farkındalık oluşturmak ve bu haftanın sadece Camiler Haftası değil aynı zamanda Din Görevlileri Haftası olduğunu da hatırlatmak ve hissettirmek istedik. Çünkü maalesef Din Görevlileri Haftası olmasına rağmen bugüne kadar din görevlilerimiz bu haftadan gereğince istifade edebilmiş değildir. Aslında yapılması gereken en güzel şey din görevlileri günü ya da haftamızı bir gün ya da bir hafta da olsa başka bir zamana almaktır. Yani Camiler haftası ayrı, Din görevlileri haftası ayrı tarihlerde olursa daha güzel olur diye düşünüyoruz. İnşallah bu dileğimiz bir gün gerçek olur.

Yetkili sendika Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği olarak bu yıl 12-18 Ekim tarihlerinde kutlanacak olan Camiler ve Din Görevlileri Haftası öncesinde saygıdeğer Din Görevlilerimizin “Din Görevlileri Haftası” ile ilgili beklenti ve taleplerini aldık. Bu dilek ve talepleri rapor ederek bir dosya halinde Çaycuma ilçe müftümüz sayın Mahmut Rauf Arcaklıoğlu’na teslim ettik. Dosyamızı büyük bir memnuniyetle kabul eden ve bu çalışmamızdan son derece memnun olan sayın müftümüze çok teşekkür ediyorum…” dedi.

İşte Yetkili sendika Diyanet-Sen Çaycuma İlçe temsilciliği tarafından üyeleriyle istişare sonucu oluşturulan ve Çaycuma Müftüsüne teslim edilen “ Verimli Bir Din Hizmeti İçin Din Görevlileri Haftasında Beklentilerimiz ” konulu dilek ve temenni raporu:

1. İmkânlar ölçüsünde Türkiye Diyanet Vakfımızdan Üniversitede çocuğu okuyan arkadaşların çocuklarına  bu haftaya özel belirli miktarda (100 TL gibi)  burs yardımı yapılabilir

2. Cami ve şadırvan temizliklerinin belediye ve köy muhtarlıkları tarafından yapılması sağlanabilir. (Bu konuda DİB Kurum İdari Kurul Kararı vardır)

3. Emekli, hasta ve ailesinde engelli bulunan meslektaşlarımız ziyaret edilebilir..

4. Özellikle uzak yerlerdeki arkadaşlar ziyaret edilip hal hatırları sorulabilir..

5. Vefat etmiş hocalarımız için anma programları yapılabilir..

6. Bu hafta anısına bütün personele saat, çanta, ajanda gibi hediyeler verilebilir.

7. Merkez Camilerinde o hafta Cuma namazlarını emekli İmamlarımız kıldırabilir.

8. Haftaya özel çeşitli dallarda spor turnuvaları yapılabilir.

9. Genel olarak bir yerde değil de her bölgede Din Görevlileri ve aileleri ile kaynaşma buluşmaları yapılabilir..

10. Görev yerinde sıkıntısı olan ve geçerli mazereti bulunanlara yer değişikliğinde kolaylık sağlanabilir.

11. Kişisel gelişim uzmanı davet edilerek Moral ve Motivasyon konferansları düzenlenebilir.

Camiler ve Din Görevlileri Haftamız Hayırlara vesile olsun inşallah…”dedi.

 


Haber Okunma Sayısı : 779
08.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın