Pass

Bülent Ecevit Üniversitesi'nin her geçen yıl artan öğrenci sayısıyla birlikte ön lisans, lisans ve lisansüstü programlarını tamamlayan mezun sayısını da arttırıyor. Üniversitenin mezun sayısı 46 bin düzeyine yaklaştı. Üniversite, kuruluş yılı olan 1992’den bu yana yurdun dört bir yanında ve dünyanın çeşitli ülkelerinde mezunlarıyla temsil ediliyor. 

Bülent Ecevit Üniversitesi 1992 yılından bu yana fakülte, enstitü, yüksekokul, konservatuvar ve meslek yüksekokullarında öğrenim gören 45 bin 700 öğrencisini mezun etti. Üniversitenin farklı alanlarda sürdürdüğü akademik eğitimleri tamamlayan mezunların 25 bin 500’ü ön lisans, 18 bin 500’ü lisans ve bin 700’ü ise lisansüstü programları bitirdi.
Son verilere göre lisans düzeyinde eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 5 bin 200, Ereğli Eğitim Fakültesi 4 bin 300, Mühendislik Fakültesi 4 bin 200 mezunu ile en çok mezun veren fakülteler.
Alaplı Meslek Yüksekokulu 8 bin 300, Zonguldak Meslek Yüksekokulu 7 bin 650, Çaycuma Meslek Yüksekokul 4 bin mezunu ile en çok mezun veren ön lisans programlarının başında geliyor.
Üniversitenin lisansüstü eğitim programlarının yürütüldüğü Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimleri Enstitülerinde bin 550 öğrenci yüksek lisans, 150 öğrenci ise doktora öğrenimlerini tamamladılar. Enstitülerden mezun olan öğrenciler akademik kariyerlerinin ilk ve en önemli basamaklarını Bülent Ecevit Üniversitesinde aldıkları bu eğitimlerle gerçekleştirdi.
Üniversitenin mezunlarına yönelik yeni projeler hazırladıklarını ve bu çalışmalarla ülkenin ve dünyanın farklı noktalarındaki mezunları çeşitli platformlarda bir araya getirmeyi planladıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, “Bülent Ecevit Üniversitesi çok büyük bir aile. Bu ailenin en önemli üyeleri de öğrencilerimiz ve mezunlarımız. 30 bin öğrencimiz ve 46 bine yakın mezunumuz var. Üniversitemizi bugün bulunduğu noktaya taşınmasında mevcut ve mezun öğrencilerimizin önemli katkıları var. Mezunlarımızı farklı platformlarda bir araya getirmeyi amaçlayan bir dizi çalışma içerisindeyiz. Bilindiği gibi akademik eğitimde kalite süreçlerini başlattık. Bu noktada da mezunlarımız en önemli paydaşlarımızdan biri oluyor. Nihai hedefimiz tüm mezunlarımıza ulaşabilmek. Bununla ilgili Üniversitemizin resmi internet sayfası üzerinde oluşturulan Mezun Bilgi Sistemi aktif olarak çalışıyor. Sosyal medya üzerindeki iletişim ağları üzerinden de bir dizi çalışma yapıyoruz. İnsan en güzel yıllarını üniversite eğitimi sırasında geçen gençlik döneminde yaşıyor. O zaman kurulan arkadaşlığın, dostluğun çok farklı olduğuna inanıyorum. Çalışmalarımızla hem mezunlarımıza bir araya getirmeyi hem de üniversitemizin gelişimi ve başarılarından duyduğumuz onlarla paylaşmayı istiyoruz” dedi.


Haber Okunma Sayısı : 1156
05.10.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın