Pass

Bülent Ecevit Üniversitesi ile TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (TÜBİTAK-UZAY) arasında “Uydu Görüntü İşleme ve Geoportal Oluşturma Projesi” kapsamında bir danışmanlık sözleşmesi imzalandı. 

Ülkemizin uzay teknolojileri konusunda gelişimini sağlamak, uzay teknolojileri ile ilgili alanlarda güncel araştırma konuları ortaya koymak ve çözümlemek amacıyla kurulmuş olan TÜBİTAK-UZAY’la imzalanan sözleşme kapsamında, Mühendislik Fakültesi Geomatik Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Hüseyin Topan, bir yıl süre ile bilimsel danışmanlık hizmeti verecek.
Mühendislik Fakültesi Dekan Prof. Dr. Orhan Uzun, danışmanlık sözleşmesinin imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Geomatik Mühendisliği Bölümümüz son dönemde yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettirmektedir. Daha önce Harita Genel Komutanlığı ve MTA gibi kurumlarla da protokoller imzalayan Bölümümüz, bölgemizdeki kurum ve kuruluşların ihtiyaç duyduğu pek çok alanda çözümler üretmektedir. Ülkemizin en önemli bilimsel kurumlarından birisi olan TÜBİTAK ile yapılan protokol, bölümümüzün ‘konuma bağlı uzaktan algılama uygulamalar’ konusunda da önemli bir merkez haline geldiğini ortaya koymaktadır. Bugüne kadar gerçekleştirdikleri başarılı çalışmalar dolayısıyla Geomatik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hakan Kutoğlu’nun şahsında Bölümün tüm akademik personeline ve son protokol dolayısıyla Doç. Dr. Hüseyin Topah’a teşekkür ediyorum.”
Yaşanan gelişmeleri son yıllarda yapılan yatırımların sonuçları olarak gördüğünü belirten Prof. Dr. Uzun, “Desteğini daima yanımızda hissettiğimiz Sayın Rektörümüze teşekkürü bir borç biliyorum” diye konuştu.
Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, “Ülkemizin köklü kurumları ile imzalanan söz konusu protokolleri, saygınlık göstergesi olmalarının ötesinde köklü bir geleneğe sahip olan Bülent Ecevit Üniversitesinin ulaştığı iş yapabilme kapasitesini göstermesi açısından da önemli buluyorum. Üç temel öncelik olarak belirlediğimiz ‘kalite, bölgemizle ilişkiler ve uluslararasılaşma’ bağlamında önemli çalışmalara imza atan Mühendislik Fakültemizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Geomatik Mühendisliği Bölümümüzde yaşanan bu gelişmelerin diğer bölümlerimizde de artarak devam edeceğine inanıyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA


Haber Okunma Sayısı : 1136
29.09.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın