Pass

Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Özdemir, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı ile ilgili açıklamada bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özdemir; “2015-2016 Yılı eğitim öğretim yılını karşılamanın, yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın sevinç mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşamaktayız.
Eğitim insan hayatında hava kadar su kadar hayati önem ve değere sahip en önemli etkenlerden biridir. İnsanın hayata ve çevresine uyum sağlayabilmesi, kimlik ve kişiliğinin oluşması, bir meslek sahibi olabilmesi dünyadaki gelişim ve değişime uyum sağlayabilmesi eğitim sayesinde mümkün olmaktadır.
Millet olarak çocuklarımıza göstereceğimiz ilgi ve sevgi hem bir gelişmişlik göstergesi hem de milli manevi değerlerimize bağlılığımızın bir sonucudur. Bilgi ve teknoloji hızla değişmektedir. Bu durum, en gelişmiş toplumları bile çağın getirdiği yeniliklere ayak uydurmaya ve sürekli değişime zorlamaktadır. Bu bakımdan çocuklarımızı kendi yaşadığımız zamanın şartlarına göre değil onların yetişkin olarak yaşayacakları zamanın şartlarına göre yetiştirmemiz bizim doğru yolda olduğumuzun göstergesidir.

Okullarımız ve okullarımızda gerçekleştirilen eğitim öğretim süreci hepimizin hayatında önemli bir yere sahiptir. Bu sürecin en iyi ve en faydalı şekilde değerlendirilmesi hem birey hem de toplum açısından hayati önem ve değere sahiptir. Eğitim kurumları arasında önemli bir yere sahip olan ilköğretim okulları bu bilgilerin temelinin atıldığı kurumlardır.
Ülkemizin ve milletimizin geleceğini inşa edecek olan yeni nesillere hakları olan daha kaliteli eğitim imkânları sağlamanın yollarını bulmak, birlik ve beraberlik duygularını güçlendirmek, ülkemizi muasır medeniyetin önemli bir unsuru haline getirmek için eğitimde kaliteyi artırmak ülke olarak hepimizin birinci meselesi olmalıdır.
Hepimiz çok iyi bilmeliyiz ki bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür. Çocuklarımızı hep birlikte bugünden, yarının dünyasında söz sahibi olacak şekilde yetiştirmek zorundayız. Çocuklarımızın eğitimin her kademesinde gerekse hayatta, öz güveni yüksek, çalışkan ve üretken vatandaşlar olmalarının yolu öncelikle ilköğretimden geçer.
Okullarımızın amacı; bilgi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve bunları insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüvenli nesiller yetiştirmektir.
Bizim vizyonumuza göre eğitim sadece öğretimden ibaret değildir. Dürüst çalışkan, özgüveni yüksek, vefa ve cefa nedir bilen, önce ülkesini ve milletini düşünen, milli ve manevi değerlerine bağlı, sadece büyük Türk milletinin değil, bütün mazlum milletlerin umudu olmaya namzet bir nesil yetiştirmek temel görevimizdir.

Saygıdeğer meslektaşlarım,
Ülkemizin ve milletimizin geleceğinin teminatı olan nesillerimiz sizlerin ellerinde şekillenecektir. İkbalin ve istikbalin temsilcilerini sizler yetiştireceksiniz. Sizlerin mesleğinize bağlılığınız, mesleğinizin gereklerini yerine getirmenizdeki samimi gayret ve çabanız, öğrencilerinizi yetiştirme ve geleceğe hazırlama konusundaki hassasiyet ve fedakârlığınız hem geleceğimize güvenle bakmamıza vesile olacak, hem de ülke ve millet olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu muasır medeniyet hedefine ulaşmamızı sağlayacaktır. Bu bakımdan en başta şahsım olmak üzere hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Kıymetli velilerimiz,
Hayattaki en değerli varlıklarımız ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimi elbette hepimiz için çok önemli bir meseledir. Sizler çocuklarınızın iyi bir eğitim alması ve iyi bir meslek sahibi olması için her türlü çaba ve gayreti göstererek her türlü fedakârlığı üstlenmektesiniz. Sizin çocuklarınıza göstereceğiniz sevgi, eğitimlerine göstereceğiniz ilgi ve katkı geleceğimize yapılan en karlı yatırımdır. Unutmayınız ki çocuklarınız sizlerin ve öğretmenlerimizin ellerinde şekillenmektedir. Sizlerin eğitim öğretime sunacağınız her türlü katkı aynı zamanda çocuklarımızın eğitimi noktasında bize vereceğiniz destek ve işbirliği bizim için çok önemli ve değerlidir.

Sevgili öğrencilerim,
Sizler ülkemizin ve milletimizin geleceğinin teminatısınız. Sizler bizim için her şeyden önemli ve değerlisiniz. Tarihine, kültürüne, medeniyetine sahip çıkan ülkesine ve milletine sevdalı, milli ve manevi değerlerine bağlı, dürüst, çalışkan, ahlaklı ve erdemli bir nesil olarak yetişmeniz bizim en önemli idealimizdir. Sizlerin bilimde, teknolojide, sanatta, sporda, uluslararası siyasette hayatın her alanında tüm dünyaya örnek bir nesil olarak yetişmeniz bizim en önemli amaçlarımızdandır. Bizim sizden beklentimiz sizlerin çok çalışarak önce ülkem ve milletim anlayışıyla, ülkemizi ve milletimizi, her zaman her yerde, her alanda en iyi şekilde temsil etmeniz ve dünya milletleri arasında hak ettiği yere taşımanızdır.
Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve eğitim çalışanlarına yeni eğitim öğretim yılında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, yeni eğitim-öğretim yılının hepimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.

 


Haber Okunma Sayısı : 878
28.09.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın