Pass

Çaycuma'ya bağlı Burunkaya köyünde ata sporu olan güreş yeniden yaşatılıyor.
Ata sporu güreş, Burunkaya'da bayram programı çerçevesinde yeniden yaşatılıyor. Köy muhtarı Kadir Aktaş, Köy Konağı önünde vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra, geçen yıl Köy Ağası seçilen Rıfat Akyüz yeniçeri kıyafetleri giymiş iki vatandaşla birlikte mehter marşları eşliğinde alana girip vatandaşları selamladı.
Muhtar Aktaş yaptığı açıklamada, "2010 ve 2014 yılı arasında 10 tane üniversite öğrencimize 30 bin TL burs yardımı yaptık. Ben burada emeği geçen bütün arkadaşlarıma bütün yardımseverlere teşekkür ediyorum. Eminim birazdan burada olacak olan güreş ağalığı çekişmeli geçecektir. 2015 yılında üniversitede okuyan kardeşlerimize çok yoğun şekilde katkı ve yardım olacaktır. Ben çok çekişmeli bir yarışma bekliyorum, hepinize çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Yapılan güreşin ardından, çuval yarışı, ip çekme yarışı, top sektirme yarışmaları yapıldı. 2014 Güreş Ağası olan Rıfat Akyüz, bu sene ağalığı Mehmet Karabacak'a kaptırdı.
2015 yılı köy ağası olan Mehmet Karabacak yaptığı açıklamada, "Öncelikle herkesin Kurban Bayramı'nı kutluyorum ve hepinizi tebrik ediyorum. Beni ağa seçtiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu bir yarışmaydı biz burada öğrencilerimize katkımız olsun diye yarıştık. Geçen sene verilen 4 bin 200 TL'yi ben bu sene 5 bin TL'ye yükseltiyorum" dedi.
Dereceye girenlere ödüllerini Çaycuma TV ve Ekspres Gazetesi Muhabiri Ercan Karakuş verdi.


Haber Okunma Sayısı : 1132
27.09.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın