Pass

Çaycuma Müftülüğü’ne bağlı Saltukova Beldesi’nde bulunan hafızlık kursunu başarı ile bitiren 8 hafız için Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezi’nde taç giyme töreni düzenlendi.

Hafızlık kurusunu başarı ile bitiren 8 hafız için yapılan tören, saygı duruşu ve Kuran merasimi ile başladı. Hafızlığını bitiren 8 bayan öğrenci milli ve manevi değerlere sahip çıktıları göstermek amacıyla Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağını öptüler.

Çaycuma’daki hafızlık kursları hakkında bilgi veren İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu; “İlçemizde ikisi kız biri erkek olmak üzere 3 tane yatılı Kuran Kursumuz var. Saltukova ve Ahatlı’nın köklü kurslarından sonra İmam hatip Tatbikat Camimiz hizmete girdi. Çok şükür, sadece Çaycuma’nın değil bölgenin önemli hafızlık yatılı kurslarından olan Ensar Kuran Kursumuz mevcut. Ancak önemli olan kurslarımızın içini doldurabilmek. Bir kaç yıl içinde hafızlığını bitirmiş 8 tane yavrumuz Yüce Allah’ın kelamını kalplerine, zihinlerine ve gönüllerine yazdıkları yüce kitabımız Kuran-ı Kerim ve ay yıldızı bayrağımızı öptüler. ‘Biz milli ve manevi değerlere aynı anda sahip çıkıyoruz’ mesajı verdiler. Ülkenin her zamankinden çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu bu zaman diliminde, bayram öncesinde yapılan bu hafızlık merasimi çok önemlidir. Cenabı Hak bugün hafız olan kardeşlerimizin hayatlarını bereketlendirsin. Onları gece gündüz sabırla yetiştiren ve ilgilenen tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum. Allah kardeşlerimizi hafız kalanlardan eylesin.

İnançlı bir nesil olmak önemlidir.  Kişinin inancında bir sıkıntı varsa o ibadetlerine yansır. Şimdiki toplumda merhamet ve ahlaka ciddi bir ihtiyacımız var. İnsanı en güzel ahlak ve inanç eğitiminden geçiren kutsal kitabımız kurandır. Çaycuma’nın sadece yoğurdu ve Filyos’u ile değil yetiştirdiği Kuran hafızları ile örnek bir şehir olması yoluna girdik”şeklinde konuştu.

Hafızlığını bitiren 8 kız öğrenciye Müftü Arcaklıoğlu tarafından belgeleri ve hediyeleri verilirken, bir yılda hafızlığını tamamlayan bir öğrenciye plaket takdim etti.

 


Haber Okunma Sayısı : 931
20.09.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın