Pass

 Çaycuma'da bir evin bahçesinde başlayan ot yangını paniğe neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, Çaycuma'ya bağlı Veli köyü Saraçlar Mahallesi'nde Önder Ü., evinin bahçesinde bulunan çöpleri yakmak istedi. Rüzgarın da etkisiyle alevler kısa sürede tüm bahçeyi sardı. Çevrede bulunan vatandaşlar olayı hemen itfaiyeye bildirdi. Olay yerine gelen Çaycuma Belediyesi'ne ait itfaiye ekipleri olaya hemen müdahale etti. Rüzgarın etkili olmasıyla zor anlar yaşayan itfaiye ekipleri yoğun uğraşlar sonucunda yangını kontrol altına aldı. Bahçesinin yanmasıyla ev sahipleri korku dolu anlar yaşadı.

İTFAİYE YANGINA KARŞI VATANDAŞLARI UYARDI
İtfaiye ekipleri yangın sonrası yaptığı açıklamada, "Vatandaş bahçesinde bulunan çöpleri bir araya getirerek yakmış, rüzgarın da etkisiyle alevler etrafta bulunan kuru otlara sıçramış, ihbar üzerine kısa sürede olay yerine gelerek yoğun uğraşlar sonucunda yanan bölgeyi kontrol altına aldık. Artan hava sıcaklıkları ve mevsim itibariyle kurumaya başlayan tarlalardaki otlar kendiliğinden ya da vatandaşların temizlik amaçlı kontrolsüz şekilde yakmaları sonucu çıkan yangınlar tehlike saçıyor. Bu günlerde itfaiyemize günlük olarak 6-7 ihbar gelmektedir. Vatandaşlarımızı can ve mal kaybına sebebiyet verecek yangınların önlenmesi açısından, gelişigüzel ateş yakmamaları ve herhangi bir yangın gördüklerinde Alo 110 ve 117 yangın ihbar hatlarına bildirmeleri hususunda bir kez daha uyarıyoruz" denildi.


Haber Okunma Sayısı : 893
16.09.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın