Pass

     Devrek ilçesinde yaşayan bir vatandaş, HDP’li milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulundu. 

    Devrek'te yaşayan Yüksel Onur adlı vatandaş, Devrek Adliyesi Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçe ile müracaat ederek HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve diğer HDP’li milletvekilleri hakkında suç durusunda bulundu. Yüksel Onur verdiği şikayet dilekçesinde şu suçlamalara yer verdi: "Terör örgütüne üye olmak, örgüt propagandası yapmak, halkın bir kısmını, diğer bir kısmına karşı silahlandırarak tahrik etmek, terör örgütüne silah temin etmek, terör örgütü adına silah kaçakçılığı yapmak, kamu görevlilerini tehdit etmek terör örgütünün hedefi haline getirmek" 
Cumhuriyet Savcılığı'na verilen dilekçe ile ilgili konuşan Yüksel Onur, "HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, Şanlıurfa ili Suruç ilçesinde partisinin düzenlediği bir toplantıda partileri olarak sırtlarını bölücü terör örgütüne dayadıklarını, bunu açıklamakta hiçbir korkularının olmadığını beyan ederek terör örgütünün propagandasını yapmış ve devletimize meydan okumuştur. HDP Milletvekili Faysal Sarıyıldız, bölücü terör örgütü PKK'ya teslim edilmek üzere Suriye'den getirilen ağır silah ve mühimmatı Şanlıurfa ili Ceylanpınar ilçesinde beraberindeki kurye ile birlikte teslim alırken güvenlik kuvvetlerimizce yakalanmış kendisi milletvekili olduğundan dolayı gözaltına alınamamıştır. HDP Milletvekili Abdullah Zeydan, TSK’nın Kuzey Iraktaki PKK kamplarını bombalamasını protesto amacıyla Hakkari ili Yüksekova ilçesinde düzenlenen gösteride bölücü terör örgütünü övmüş ve devletimize meydan okumuş, hakaret etmiştir. HDP Milletvekili Burcu Çelik Özkan, Muş ilimizde partisinin seçim kutlamalarında bölücü terör örgütüne karşı canla başla mücadele veren köy korucularımızı 'buradan defolup gideceksiniz, bize uzattığınız keleşi size çevirmesini biz çok iyi biliyoruz' diyerek tehdit ve hakaret etmiş ve bölücü terör örgütünün hedefi haline getirmiştir. Son günlerde meydana gelen terör olayları sonrasında yapmış oldukları açıklamalarda da sanıklar açıkça terör örgütünü ve eylemlerini övücü, Türkiye Cumhuriyetini küçük düşürücü ifadeler kullanmış ve kullanmaya da devam etmektedirler. Dilekçemizde belirtilen ve ekinde sunduğumuz haber metinlerinden de anlaşılacağı üzerine suçları sabit olan şüpheli milletvekilleri hakkında kamu davası açılmasına, açılacak davaya müşteki sıfatıyla katılımımızın sağlanmasına, sığındıkları dokunulmazlık zırhlarının kaldırılarak en ağır ceza ile cezalandırılmalarına, adeta suç karargahı haline getirdikleri partilerinin kapatılmasına, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak şahsım adına saygılarımla arz ve talep ederim' şeklinde dilekçemi sundum ve ben vatandaşlık görevimi yerine getirdiğime inanıyorum. Bundan sonraki süreci adli yargı takip edecektir. Ben Türk adaletine sonsuza kadar güveniyorum" diye konuştu.//iha


Haber Okunma Sayısı : 732
09.09.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın