Pass

     Zonguldak’ta kas erimesi hastalığına yakalanan ve ailesinin desteğiyle tüm engellerin üstesinden gelen 28 yaşındaki Hakan Alkan, evlerinin önündeki 200 metrelik bozuk yol nedeniyle en yakın yere bile gidemediğini belirterek yardım çağrısında bulundu.

    Zonguldak merkeze bağlı Alancık köyünde yaşayan Alkan Ailesi’nin en büyüğü olan 28 yaşındaki Hakan Alkan, 11 yaşında kas erimesi hastalığına yakalandı. Günden güne bedeni gerilen Hakan Alkan için ailesi seferber oldu. En büyük destekçisi olan ailesi sayesinde hayata tutunan Hakan Alkan, kardeşleri ve ailesi sayesinde günlük ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.
    Şehir merkezine sadece 10 kilometre uzakta yaşayan Hakan Alkan, kendisine verilen akülü araba ile sokakta gezebiliyor. Evlerinin önündeki 200 metrelik patika yolda defalarca kaza geçiren ve ölümün kıyısından dönen Hakan Alkan, yol engelinin bir an önce çözüme kavuşması için yetkililere çağrıda bulundu.

“ARABA ALDIK, BOZUK YOLDA KULLANAMIYOR”
    Çiftçilikle uğraşan baba Ramazan Alkan ise oğlu için yetkililere seslendi. Yolun yapılmasını isteyen baba Ramazan Alkan, “Benim oğlumda 11 yaşından sonra kas erimesi başladı. Şu anda 28 yaşında. Yola gidip gelmesi için annesi, kız kardeşi, erkek kardeşi olmayınca mezarlıklara dahi gidemiyor. Biz zor zahmet kendi bütçemizden araba aldık. Ben tarlaya bağa bahçeye gittiğimde, evde kimse olmuyor. Evde sıkılıyor. Arkadaşlarını göremeyince muhabbet edemiyor. Biz işimizi bırakıp peşine gitmek mecburiyetinde kalıyoruz. Yol için biz çok zordayız. Yetkililerimizde yol için sesleniyorum. Oğlum buradaki yolu kullanırken düşüyor. Arabası sağa sola kaçıyor. 18 seneden beri sandalyeye mahkum kaldı. Annesinin sırtında lavaboya gidiyor” dedi.

“ENGELLİ OLDUĞUMUZ İÇİN YAŞAMAYA HAKKIMIZ YOK”
    20 yıldır sandalyeye mahkum yaşayan Hakan Alkan ise, “12 yaşımdan sonra yürüyemez hale geldim. Kas sinir hastalığı var. Vücudum git gide eriyor. Geriliyorum. 18 yıldır bu haldeyim. Ben gibi bir çok engelli kardeşim de var. Ama benim durumum çok kötü. Yolum yapılmıyor. Buradan aşağıya inemiyorum. Mezara dahi gidemiyorum. Şehit bir ağabeyimiz var. Onun mezarına dahi gidemiyorum. 200 metre uzaklıktaki yere dahi gidemiyorum. Kime başvurduysam beni geri döndüm. Kime başvurduysam yarıda bıraktı. Yol engelim var. Yollarımız kaldırımlarımız bize engel. Bir tek köyümüz değil. Şehir merkezimiz de öyle. Engelli olarak hiçbir hakkımız yok. Gece sokağa çıkamıyoruz. Elektrik direğinde lambamız yok. Burası karanlık oluyor. Bu direk neredeyse üzerimize yıkılacak. Elektrik şirketinin yetkililerinden yardım istiyoruz. Bir ara evimizde yangın çıkıyordu neredeyse. Zor söndürdük. Ağaçlar kabloları sardı. Yağmurda kablolardan resmen kıvılcım çıkıyor” şeklinde konuştu.
    Yolun yanı sıra evlerinin yanındaki elektrik direğine lamba da isteyen aile, büyüyen ağaçların elektrik tellerini etkilemesi sebebiyle elektrik firması yetkililerinden yardım istedi.


Haber Okunma Sayısı : 1053
05.09.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın