Pass

     Zonguldak'ın Devrek ilçesi Karşıyaka Mahallesi'nde iki ay önce meydana gelen heyelan nedeniyle evlerini boşaltan mahalle sakinlerini evlerini geri isterken, heyelanın dehşeti ise havadan görüntülendi. 

    Temmuz ayında meydana gelen heyelan nedeniyle bölgede çalışmalar devam ederken, riskli bölgede evleri bulunan vatandaşlar devlet tarafından başka mahallelerde kiraya çıkartıldı. Canları pahasına mahallelerine gizli gizli giren bazı vatandaşlar evlerinde kalmaya devam ediyor. Karşıyaka Mahallesi'nde ikamet eden İbrahim Korum, kendi evlinde yaşamak istediklerini belirterek, “Bizim karşımızdaki evler yıkıldı ama bizim evlerimiz sağlam, en ufak bir zararımız yok. Ama evimizden atıldık, çıkartıldık. Kendi evimiz sağlam, evimize giremiyoruz. Biz gelmek istiyoruz ama bırakılmıyoruz. Kaymakamlık ve Afet Müdürlüğü tarafından 1 yıl süreceğini söylediler, şuanda başka mahallede kirada kalıyoruz. Devlet 1 yıl boyunca kiramızı karşılayacak. Bir yılın sonunda ne olur evimize döner miyiz? Yoksa afet evimi yapılır bekleyip göreceğiz” dedi.

"GİRMEMİZ YASAK AMA BİZ YİNE DE GİRİYORUZ, YAKALANINCA ÇIKIYORUZ"
    Yaşadıkları bu mahalleden kopamadıklarını ifade eden Azime Korum ise, “Biz evimizi, mahallemizi, komşularımızı geri istiyoruz. Biz her buraya geliyoruz. Biz buralardan vazgeçemiyoruz. Gizli saklı girmeye çalışıyoruz. Girmemiz yasak ve tehlikeli ama biz yine de giriyoruz, yakalanınca çıkıyoruz. Şuan karşı yakada kirada kalıyoruz. 3 katlı evimizi bıraktık kiraya gittik. Orası altında olsa vatanımız burası. Biz burayı istiyoruz” diye konuştu.
    Heyelanın havadan çekilen görüntüsünde yıkılan evler ve kayan toprak görülüyor. Savaş alanını andıran mahallede çalışmalar ise devam ediyor.

 


Haber Okunma Sayısı : 918
04.09.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın