Pass

     Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 84'üncü yıl dönümü, törenle kutlandı. Atatürk'ün ilk ayak bastığı noktadan denize karanfil bırakıldı. 

    Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Zonguldak'a gelişinin 84'üncü yıl dönümü kutlamaları başladı. Valilik önündeki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene, Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi, 3’üncü Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek, Zonguldak Belediye Başkan Vekili Mehmet Türkçelik, AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, CHP Zonguldak Millevekili Şerafettin Turpcu, CHP Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr. Metin Lütfü Beyder, Zonguldak İl Emniyet Müdürü Osman Ak, Cumhuriyet Başsavcısı Necip Topuz, GMİS Genel Başkanı Ahmet Demirci, İl Jandarma Alay Komutanı Haluk Selvi, siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, daire müdürleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.


    Çelenk sunumu ve okunan şiirlerin ardından Tuğgeneral Birol Şimşek, Hüseyin Ergin ve Mehmet Türkçelik Atatürk'ün ilk ayak bastığı Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi'ne ait lokalin yanındaki iskeleden denize karanfil bıraktı. Deniz polisleri de botla getirdikleri Türk bayrağını protokoldekilere teslim etti.
Törende konuşan Zonguldak Belediye Başkan Vekili Mehmet Türkçelik, Atatürk’ün kente gelişinin 84’üncü yıl dönümünü bir kez daha coşku içerisinde kutladıklarını söyledi. Başkanvekili Türkçelik, yaptığı konuşmasında, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 84’üncü yıl dönümünü bir kez daha coşku, mutluluk ve gururla kutluyoruz. Atatürk milli mücadele yıllarında ve sonrasında yurt gezilerine çok önem vermiş bu gezilerde bizzat halkın içine girmiş, çeşitli konularda halkın görüşlerini almış, kararlarını bu görüşlerin ışığı altında vermiş, inkılaplarını da bu görüşlerle güçlendirmiştir. Milli mücadele başarıya ulaşmanın zaferden sonra ileri modern bir Türkiye yaratmanın ciddi yapısı üzerinde Atatürk’ün yurt gezilerinin etkisi şüphesiz büyük olmuştur. Bu nedenle Ulu önder Mustafa Kemal Atatrük'ün Zonguldak’a gelişi her bakımdan büyük önem arz etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Zonguldak’a gelişinin 84’üncü yılını kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.
Törenler akşam saatlerinde yapılacak fener alayı ile devam edecek.


Haber Okunma Sayısı : 1176
26.08.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın