Pass

   Zonguldak'ta bir iş adamı, yolcu taşımacılığında kullanılan hurda uçağı restorana çevirecek.

Türk Hava Yolları tarafından hurdaya çıkartılan Airbus A340 yolcu uçağını satın alan Zonguldaklı iş adamı Sabahattin Şen, Alaplı ilçesinde lüks restorana dönüştürecek. Orjinali bozulmadan Alaplı dolgu alanına monte edilecek uçak, içi düzenlenerek restorana çevrilecek. Uçak restoran, farklı bir mekanda yemek, yemek isteyenler için ilginç bir seçenek olacak.
İş adamı Sabahattin Şen, Türk Hava Yollarından alınan hurda uçak Alaplı’da restorana çevireceklerini belirtti. İnsanlara sıra dışı bir mekan da hizmet etmek istediklerini anlatan Şen, şöyle dedi:
    "Türk Hava Yolları filosunda yer almış ve en uzun menzilli uçuşları yapmış olan Airbus A340 tipi uçak 170 bin dolara satışa çıkmıştı. Bir arkadaşımla birlikte uçağı restorana çevirmek için satın aldık. Satın aldığımız Airbos A340 yolcu uçağını Alaplı dolgu sahasında orjinalini bozmadan içinde düzenlemeler yaparak yaklaşık 200 kişilik uçak restorana çevrilecek. Yolcu uçağını İstanbul dan parçalar haline gemiyle Ereğli’ye oradan da tırlarla Alaplı dolgu alanına bir kaç ay sonra getirmeyi planlıyoruz. 3 milyon TL'ye maliyeti olacak uçak bin 500 metre kare alan üzerine konuşlandırılacak ve tamamlandığını da toplam 50 kişi çalışacak. Tüm vatandaşların yemeklerini değişik bir deneyimle burada yiyebilecekler. Türkiye’de uçağa binmemiş çok sayıda insan vardır. Onları da restoranda ağırlamak istiyoruz."

   Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin de, Zonguldaklı iş adamlarından dolgu sahasına uçak restoran kurulması için talep geldiğini belirterek, “Belediyemize dolgu alanına yani sahil parkına uçak restoran yapmak için müracaat yapıldı. Belediye meclisinden geçtikten sonra yolcu uçağı dolgu alanına montajı yapılarak restorana dönüştürülecek. Uçak restoran İlçemize ayrı bir hava katacağını düşünüyorum.” dedi.


Haber Okunma Sayısı : 946
13.08.2015Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın