Pass

MHP Çaycuma ilçe yönetimi ortak yaptıkları basın açıklamasında Çaycuma Belediye Meclisinin Kasım ayı toplantısında CHP’li üyelerin önergesi ile Müze Evi’nin isminin ‘Kantarcılar Evi’ olarak değiştirilmesine tepki gösterdi.

‘Çaycuma’nın değerlerinin Çaycuma’nın kültürel isimleri ile anılması gereklidir’ denilen açıklama şu şekilde; “ Çaycuma Belediyesi tarafından, Belediye binamızın hemen karşı tarafına inşa edilen müze evi için CHP Çaycuma Belediyesi meclis üyelerinin teklifi ve Çaycuma Belediye Başkanı Sayın Bülent Kantarcı'nın sosyal medya hesabı üzerinden müze evine Kantarcı ailesinin soy isminin verilmesi talebi sunulmuştur.

Kendilerinin ve ailesinin Çaycuma ve Çaycuma halkına hayırlı faaliyetleri elbet olmuştur. Ancak soy isminin verileceği yer bir cadde, bir sokak veya bir mahallenin adı değildir. Söz konusu olan yer müze evi olarak adlandırılan ve Çaycuma'mızın bir simgesi olan alandır. Bundan yıllar sonra Çaycuma’mızın simgesi olarak inşa edilen bir yapıtın adının Kantarcı ailesinin soy ismi ile anılması ne kadar doğrudur?  Çaycuma’mızı ne kadar temsil eden bir ifade olacaktır... Bunun bir de halk oylaması gibi sosyal medya alanlarına taşınarak burada kendilerini seven halkımızın desteği ile bunu meşrulaştırmaya çalışması da ayrıca tartışılacak bir konudur.

Amaç burada Çaycuma'mızı simgelemek ve tanıtmak mıdır? Yoksa kendi soy ismimizi simge ettirmek veya da tanıtıma sunmak mıdır? Çaycuma'mızın değerleri hiçbir nefsin kendisini ve ailesini reklam amacı ile kullanabileceği veya sergileyebileceği bir yapı değildir. Burası üzerinde barındırdığı tüm halkının ortak değeridir.  Çaycuma'mızı temsil edecek her yapıt ilçemizin nitelik ismini taşımak zorundadır. Çaycuma gelecek nesillere bireysel reklamların aktarılacağı eserlerle donatılan bir ilçe olmayacaktır.

Kutsal devlet makamları bizlere bir şehrin simgesi olan yapıtları kendi adımıza anılacak bir alanın var olunmasını sağlayabilme yetkisi vermemektedir, veremez.

Çaycuma değerleri Çaycuma'mızın kültürel isimleriyle anılmalıdır” denildi.

 


Haber Okunma Sayısı : 477
04.11.2021Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın