Pass

Çaycuma TSO ve TOBB MEYBEM işbirliği ile İkinci El Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Sınavı Mesleki Yeterlilik Sınavı yapıldı.

TSO'ya yapılan müracaatlar sonucunda, Oda ve TOBB MEYBEM işbirliği ile “İkinci el Motorlu Kara Taşıtları Alım Satım Sorumlusu Mesleki Yeterlilik Sınavı” dokuzuncu kez Çaycuma’da yapıldı. İkinci el motorlu kara taşıtları için; araç alım satımı yapan galeriler vb. işyerleri için zorunlu hale getirilen Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavı Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası’na yapılan müracaatlar sonucunda iki grup olarak 20 kişinin katılımlarıyla TOBB MEYBEM A.Ş. tarafından gerçekleştirildi.

Katılımcılar 26 – 27 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen iki günlük sınavda adaylar hem yazılı hem uygulamalı sınava tabi tutuldular. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği iştiraki olan MEYBEM A.Ş. firması uzmanı Birkan Çörez gözetiminde yapılan sınav sonunda başarılı olan adaylar Mesleki Yeterlilik Kurumu’ndan, mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazanarak mesleklerinde faaliyete devam edebileceklerdir. Mesleki Yeterlilik Belgesi almak için sınavlara giren adaylar başarılı oldukları takdirde sınav ücretleri işsizlik fonundan kendilerine iade edilecektir.

Çaycuma TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zekai Kamitoğlu sınav sonrasında yaptığı açıklamada, “MEYBEM A.Ş tarafından Odamız işbirliğiyle 2018 yılından itibaren ilçemizde gerçekleştirilen sınavlarda başarılı olan adaylar ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ almaya hak kazanmaktadırlar. Bugün yapılan sınava giren meslek mensuplarının da başarılı olacağını ve yeterlilik belgesine hak kazanacaklarını umut ediyorum. Sınavdan başarılı olanlar Ticaret İl Müdürlüklerinden almış olduğu Yetki belgesi alacaklar ve bu mesleki yeterlilik belgeleri de 5 yılda bir yenilenecektir.   Özellikle altını çizmekte fayda gördüğümüz diğer bir husus, İl Ticaret Müdürlükleri mesleki yeterlilik belgesi olmayan işletmelere Yetki Belgesi vermeyecekler; Noterler ise, mesleki yeterlilik belgesi ibraz etmeyenlerin alım-satım işlemlerini kabul etmeyecektir. Bu hususta firmalarımızın bilgi edinmelerini ve konunun hassasiyetine özen göstermelerini istiyoruz. Özellikle zorunlu meslek kollarında faaliyet gösteren üyelerimiz ve çalışanlarının Mesleki Yeterlilik Belgesi alması için Çaycuma TSO olarak her türlü çalışmayı yapmaya devam edeceğiz. Üyelerimiz ve diğer meslek mensupları mesleki yeterlilik belgesi almak istiyorlarsa bizimle iletişime geçebilirler.” dedi.


Haber Okunma Sayısı : 114
28.10.2021Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın