Pass

TÜED Çaycuma Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan, TÜİK enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yaptığı değerlendirmede, yapılan hesaplamaların emeklinin gerçek geçim sıkıntısını yansıtmadığını belirtti. Rakamların gerçeği yansıtmadığını belirten TÜED Çaycuma Şube Başkanı Nizamettin Eyidoğan, TÜİK’in adeta emeklilere düşük zam verilmesini sağlayacak şekilde kurgulandığını ileri sürdü. Eyidoğan, 10 milyonu aşkın emeklinin Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) insafına terk edildiğini ifade ederek, şunları söyledi: “Türkiye İstatistik Kurumu Haziran Ayı tüfe artışını yüzde 1,94 olarak açıkladı. Bunun sonucu olarak, altı aylık tüfe artışı yüzde 8,45 hesaplandı ve bu orana göre emekli aylıklarına zam yapılacak. 

Son altı ayda emeklilerimizin harcamalarına bakıldığında; gıda maddelerinde düşmenin mevsimlik özellikler yanında diğer mutfak harcamalarında ciddi artışlar yaşanmıştır. Ortalama madde fiyatlarının belirlenmesinde çarşı-pazar ile TÜİK’in fiyat tespit ettiği yerler ile ilgili büyük farklılıkların olması, tüfe oranına göre emekli aylıklarına yapılan zamları aşağı çeken bir etki yaptığından, bu artış sistemine göre emeklilerimizin hak ettikleri zamları alamadığını görüyoruz. Bu nedenle, emekli aylıklarına yüzdeli zamlar yerine SEYYANEN ZAMLAR yapılmalıdır. 

Taban emekli aylıkların yetersiz kalması ve 2000 sonrasında emekli olanların intibakının yapılmaması, emeklilerimizi korumasız bırakmıştır. Bugün en düşük emekli aylığı yapılan zamlara rağmen hala Bin 500 TL seviyesinde kalmıştır. Taban emekli aylıkları asgari ücret ile eşitlenmeli ve yapılacak intibak düzenlemesiyle emekli aylıklarında iyileştirme ve eşitlik sağlanmalıdır” dedi.

Haber: Hakan Miyanyedi


Haber Okunma Sayısı : 86
05.07.2021Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın