Pass

Atatürkçü Düşünce Derneği Çaycuma Şubesi Yönetim Kurulu köy okullarında eğitim gören 800 öğrenciye, merkez okullarda eğitim gören 200 öğrenciye hazırlattıkları “Andımız” yazılı ve “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazılı kalemler ulaştırdı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocuklara “Andımız” yazılı defterler ve “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazılı kalemler ile ulaştıklarını ifade eden dernek yönetimi; “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında çocuklarımıza ulusal sözümüzün en güzel haliyle ulaşıyoruz. Onlar için hazırlattığımız “Andımız” yazılı defterler ve “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazılı kalemler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, egemenliğimizin 101’inci yılını kutladık. Bizler sabahları Andımızı okuyarak sınıflara giren, Andımız yazan defterlere yazılar yazan nesiliz. Simdi ise bırakın Andımızı okumayı, okunması yasaklanmış durumda. Oysa ne diyor Andımız;

Türküm, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.

Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.

Ey Büyük Atatürk!

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.

Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türküm diyene!

Bu satırlarda milleti millet yapan değerlerden başka bir şey görülmüyor. Okutulmaması üstüne üstlük okunmasının yasaklanması neden ve niçin? Bunu millet olarak düşünmemiz, sormamız, sorgulamamız lazım. Andımız, bizim ulusal değerlerimiz, ulusal sözümüzdür. Yapacağımız şey birlik beraberlik içerisinde bütün ulusal değerlerimize sahip çıkmamızdır. Bizlerin hatırlaması, hatırlatması lazım... Unutmamak ve unutturmamak görevimiz. Ve en önemlisi yarınlarımıza aktarmak... O nesilleri yetiştireceğiz. Andımızı okuyarak yeniden sınıflara gireceğiz. Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz” diye konuştu.

Haber: Hakan Miyanyedi

 


Haber Okunma Sayısı : 106
22.04.2021Hakkımızda.

25 Ocak 2006 tarihinde Basın ve Meslek İlkelerine Bağlı Kalmaya Söz vererek, Çaycuma Ekspres Gazetesi Günlük Siyasi Gazete olarak yayın hayatımıza başladık.

2009 yılında Çaycuma Ekspres Gazetesi ile devam ettiğimiz hizmet doğrultusunda matbaacılık sektörüne de adım atarak Miyanyedi Ofset olarak Çaycuma’da hizmet vermeye başladık.

Miyanyedi Ofset, her geçen gün genişleyen hizmet yelpazesiyle, matbaa, reklam, promosyon ve tasarım hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Sektöründe kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerine devam eden Miyanyedi Ofset, müşteri memnuniyeti ve devamlılığını sağlanmasını en önemli prensip olarak görür.

Bunu elde etmek için işle ilgili bütün kararlarımızda ve işin her aşamasında kalite, ve özenle ilgili prensipleri dikkate alıyor, en yüksek etik değerlere bağlı kalıyoruz.

Ayrıca, Eylül 2015’te Çaycuma Ekspres Gazetemiz haberlerine bir yenilik daha katarak son dakika haberler ve canlı yayın bağlantısıyla da bir yeniliğe daha imza attık.

EKSPRES GAZETESİ
Çay Mah.Saray Sok. No :1/B
Çaycuma - ZONGULDAK
Tel :0 372 615 79 70
E-mail : miyanyediofset@hotmail.com
Hava Durumu.
Hava durumu tahmini
Çaycuma
Bize Ulaşın